Redakcja
autokosmetykaopinie.pl
Na naszej stronie dzielimy się głównie poradami jak zadbać o wizualny aspekt samochodu. Trudno ukryć, że piękny, błyszczący lakier i czyste wnętrze zdecydowanie umilają korzystanie z samochodu. Oznaką zadbanego samochodu jest również dobra kondycja blacharska, którą możemy zachować dzięki regularnej konserwacji podwozia.
Elementy metalowe samochodu z biegiem czasu ulegają korozji. Mają na to wpływ warunki atmosferyczne, wilgoć czy sól drogowa. To, jak szybko będzie ona postępować może również zależeć od modelu samochodu – jedne są lepiej zabezpieczone fabrycznie przez rdzewieniem, inne gorzej. Jednak nie da się ukryć, że zaawansowana korozja podwozia może być niebezpieczna i dyskwalifikować pojazd z użytku.
Problem ten nie dotyczy tylko starych, kilkunastoletnich samochodów! Coraz nowsze pojazdy mają problem z korozją, dlatego warto kontrolować to na bieżąco.
Zabezpieczenie podwozia należy powierzyć specjalistom. To skomplikowany i wieloetapowy proces wymagający dokładnego wyczyszczenia podwozia, demontażu wielu elementów zawieszenia i innych podzespołów samochodu.
W przypadku starszych samochodów, na podłodze może pojawić się już rdzawy nalot i należy go wtedy dokładnie usunąć. Zdarza się, że niektóre elementy już są tak zardzewiałe, że wymagają wymiany.
Po dokładnym oczyszczeniu podwozia z zabrudzeń i ewentualnej rdzy nanosi się na powierzchnię specjalny preparat, który ma za zadanie zatrzymać korozję i zabezpieczyć powierzchnię.
Ciężko tak naprawdę jednoznacznie to określić, ponieważ bardzo wiele zależy od warunków w jakich eksploatowany jest samochód, użytych preparatów oraz przebiegu. Ocenę, czy należy ponownie przeprowadzić konserwację podwozia trzeba zostawić specjalistom, którzy sprawdzą indywidualnie każdy przypadek. Jednak nie jest to zabieg, który trzeba powtarzać szczególnie często. Z reguły raz na kilka lat w zupełności wystarczy.
Jest jeszcze jedna rzecz, którą możemy zrobić we własnym zakresie, aby zabrać o kondycję blacharską swojego samochodu. Czynnikiem, który zdecydowanie przyśpiesza proces korozji podwozia jest sól drogowa. Dlatego warto po każdej zimie przeprowadzić dokładne mycie podwozia oraz nadkoli, aby usunąć nagromadzoną sól i zapobiec dalszej degradacji powierzchni.
Podobnie będzie w przypadku nagromadzonego błota, które dłużej trzyma wilgoć i może przyśpieszyć proces rdzewienia. Dlatego, jeśli zdarzyła nam się off-roadowa wycieczka, warto dokładnie wymyć nadkola i podwozie wodą pod ciśnieniem, aby usunąć zabrudzenia.
W przypadku kwestii blacharskich zdecydowanie lepiej zapobiegać, niż leczyć. Regularnie przeprowadzana konserwacja podwozia pozwoli zapobiec kosztowym naprawom w przyszłości.
autokosmetykaopinie.pl
Perfekcyjny wygląd samochodu to pragnienie każdego z nas
Aby uzyskać oczekiwany efekt należy stosować odpowiednie kosmetyki samochodowe
Na łamach naszego portalu przedstawiamy jak osiągnąć zamierzony cel