Glinka do lakieru. Ranking i porównanie produktów

Glinki do lakieru to doskonałe narzędzie dla każdego, kto dąży do pielęgnacji lakieru w najlepszej formie, lub chce przywrócić zanieczyszczonemu i zmęczonemu lakierowi dawną barwę i blask. Lakier samochodowy wymaga odpowiedniego oczyszczania i dekontaminacji, a glinka stanowi doskonałe rozwiązanie w dziedzinie usuwania różnorodnych zanieczyszczeń zalegających wewnątrz lakieru samochodowego. Glinka przesuwana po powierzchni lakieru wtłaczana jest w pory w lakierze, gdzie wciąga w swoją strukturę różnorodne zanieczyszczenia, które następnie są usuwane z powłoki lakierniczej, Dzięki zastosowaniu glinki nie tylko oczyścisz lakier samochodu ale także przygotujesz go do zabezpieczenia, lub oklejenia foliami. W poniższym rankingu przedstawimy Wam najlepsze naszym zdaniem glinki i akcesoria do glinkowania dostępne na polskim rynku.

  1. Work Stuff Clay Block

Clay Block to jeden z bardziej ergonomicznych produktów dostępnych na rynku. Piankowy blok wyposażony w warstwę do glinkowania idealnie sprawdza się przy oczyszczaniu lakieru samochodowego. Unikalna formuła warstwy glinki Clay Block pozwala na osiąganie doskonałych wyników w dziedzinie trwałości i jakości produktu. Ponadto Clay Block cechuje atrakcyjna cena. Wydajny i ergonomiczny Clay Block to jeden z najlepszych wyborów dla każdego miłośnika czystych samochodów.

  1. Mother’s Speed Clay

Speed Clay to zdecydowanie jedna z najbardziej niecodziennych glinek samochodowych. Jest to specjalny bloczek do glinkowania osadzony w formie eleganckiego i ergonomicznego uchwytu przywodzącego na myśl kształtem sportowe samochody. Speed Clay jest jednym z najbardziej efektywnych środków do usuwania zanieczyszczeń z lakieru, jak również należy do najbardziej wydajnych. Jego unikalny materiał ścierny pozwala na bezpieczne, szybkie i wygodne wyglinkowanie około 20 samochodów, co jest naprawdę wysokim wynikiem.

  1. Meguiar’s Hybrid Ceramic Clay Kit

Meguiar’s Hybrid Ceramic Clay kit to zestaw do glinkowania stworzony przez jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek chemii samochodowej na amerykańskim rynku. Świetnie skomponowany zestaw oferuje użytkownikowi nie tylko doskonałej jakości oczyszczenie lakieru, ale także skuteczną ochronę dzięki innowacyjnej formule Quick Detailera dedykowanego jako płyn generujący poślizg glinki. Sama glinka pozwala na dogłębne oczyszczanie lakieru z różnorodnych osadów i sprawia, że glinkowanie staje się prawdziwą przyjemnością.

  1. Brazer’s

Marka Brazer’s znana jest doskonale każdemu użytkownikowi oczekującemu najwyższej jakości i trwałości glinek. Firma ta w swojej ofercie posiada zróżnicowanej twardości tradycyjne glinki, które z łatwością można dopasować do swoich preferencji i stanu lakieru. Ponadto Brazer’s oferuje doskonały stopień absorbcji zanieczyszczeń co oferuje bezpieczne i szybkie oczyszczanie.

  1. Soft99 Smooth Egg

Soft99 Smooth Egg to rozwiązanie pochodzące z dalekiej Japonii. Glinki Soft Egg to doskonałe rozwiązanie dla użytkowników ceniących bezpieczeństwo i sprawną pracę. Glinka japońskiej marki oferuje wysokiej jakości czyszczenie i doskonale wnika w pory lakieru pozwalając na ich oczyszczanie i późniejszą konserwację za pomocą wosków, czy powłok. Współpracuje z każdym środkiem poślizgowym, od profesjonalnych lubrykantów, przez quick detailery, aż po domowe metody.

  1. ValetPro

ValetPro to marka o wysokiej renomie w dziedzinie glinkowania. Podobnie jak Brazer’s oferuje swoje glinki w kilku twardościach a świetnym dodatkiem do nich jest szczelne i bezpieczne opakowanie pozwalające na szybki i bezpieczny transport, czy przechowywanie. Ponadto ValetPro cechuje dobry stosunek ceny do jakości.

  1. ADBL produkty do glinkowania

ADBL już nieraz pokazał konsumentowi, że potrafi zaskoczyć innowacyjnym podejściem od różnorodnych produktów. Nie inaczej jest w przypadku gamy produktów przeznaczonych do glinkowania, gdzie ADBL wdrożył trzy formy glinki, w formie rękawicy, ręcznika i bloczku gąbkowego do glinkowania. Każdy z produktów pokryty jest jednostronnie warstwą do glinkowania lakieru. Pozwala to na szybkie i skuteczne glinkowanie i oczyszczanie lakieru, co z pewnością trafi w gust niejednego fana motoryzacji.

  1. Good Stuff Clay Kit

Good Stufff Clay Kit to prosty zestaw do glinkowania ukierunkowany na dobrą jakość w niskiej cenie. Wysoka skuteczność glinki i optymalne pojemności produktów to doskonałe zestawienie pozwalające na osiąganie zadowalających wyników przy niedużym nakładzie finansowym.

  1. Shiny Garage Clay Bar

Clay Bar Shiny Garage to świetne wyjście dla każdego kto poszukuje dobrej glinki w niewysokiej cenie. Glinka Shiny Garage oferuje dobrą kulturę pracy przy zachowaniu dobrego stosunku jakości do wartości. Shiny Garage zadbał także o odpowiednie opakowanie dla glinki pakując ją w szczelne, plastikowe opakowanie.

W powyższym zestawieniu zdecydowanym faworytem został Work Stuff Clay Block, oferując użytkownikowi zarówno dużą wygodę, jak i doskonałe właściwości czyszczące pozostając przy tym produktem wydajnym i przystępnym cenowo. Na drugim miejscu uplasował się Mother’s Speed Clay który stanowi kompleksową odpowiedź na wszelkie potrzeby w dziedzinie glinkowania i oczyszczania lakieru. Trzecie miejsce zajęła marka Meguiar’s i jej fenomenalne produkty dostosowane do potrzeb każdego użytkownika.

Mamy nadzieję, że powyższe zestawienie ułatwi Wam wybór doskonałego produktu do glinkowania i pozwoli na doprowadzenie lakieru Waszych samochodów do doskonałego stanu.

Autor

Redakcja

autokosmetykaopinie.pl