Tenzi

Tenzi to polska marka kosmetyków samochodowych, która pojawiła się na rynku w 1999 roku. Firma od samego początku działalności zajmuje się pełnym procesem produkcji i dystrybucji chemii czyszczącej. Marka ta przez prawie 20 lat na rynku rozbudowała gamę swoich produktów, która dziś oferuje konsumentom zarówno zaawansowaną chemię samochodową, jak i preparaty przeznaczone do czyszczenia podłóg, ceramiki i glazury,

Wśród produktów Tenzi znajdziemy praktycznie każdy preparat potrzebny do przeprowadzenia pełnego mycia samochodu. Od płynów ekstrakcyjnych, przez deironizery, piany aktywne i szampony, aż do preparatów konserwujących takich jak woski, czy quick detailery. Preparaty Tenzi sprzedawane są w kilku liniach: Tenzi Pro Line, Tenzi Professional i Tenzi Detailer. Tenzi Pro Line i Professional to linie przeznaczone dla studiów detailingu i do profesjonalnego użytku. Linia Tenzi Detailer z kolei charakteryzuje się lepszym dostosowaniem do codziennego wykorzystania przez każdego konsumenta.

Opinie na temat produktów Tenzi są bardzo zróżnicowane. Serie Pro Line i Professional są oceniane przez detailerów jako półka średnia, aczkolwiek dość skuteczna, jak na swoją cenę. Szampony, APC, piany aktywne od Tenzi nie osiągają takich samych wyników, jak produkty znanych producentów wyższej klasy chemii samochodowej, lecz charakteryzują się świetnym stosunkiem jakości do ceny i zadowalającą wydajnością. Podobnie wygląda sytuacja linii Tenzi Detailer. Użytkownicy chwalą stosunek jakości do ceny, natomiast ustępuje ona preparatom marek takich jak Meguiar’s, Soft99, Collinite. Niektóre z preparatów okazały się mniej wydajne niż przypuszczano, co odbiło się szerokim echem na forach detailerskich, jednak Tenzi podjęło wszelkie kroki, aby zażegnać problemy z wadliwymi produktami. Większym uznaniem cieszą się natomiast powłoki kwarcowe Tenzi, które są oceniane przez konsumentów jako jedne z lepszych w swoim przedziale cenowym. Według ocen ich trwałość i właściwości hydrofobowe są bardzo zadowalające i pozwalają na długotrwałe zabezpieczenie powierzchni lakierowanych, szklanych i plastikowych.

Tenzi jednak cały czas pracuje nad udoskonalaniem swoich produktów, od nowa tworząc receptury bardziej precyzyjne i dopracowane od poprzednich. Środki każdej z linii są wzbogacane o nowe składniki maksymalizujące ich właściwości czyszczące i konserwujące.

Jeśli oczekujesz optymalnej skuteczności w niskiej cenie, Tenzi w pełni zaspokoi Twoje potrzeby. Kosmetyki Tenzi znajdziesz np. na sklep.motogo.pl >>

Autor

Redakcja

autokosmetykaopinie.pl