Kaskaderka na piasku wprowadza na rynek limitowaną edycję Jeepa

Zobacz, jak najlepszy sandboardzista Alex Bird świętuje jazdę nowym Jeepem Renegade Desert Hawk na największych wydmach w Wielkiej Brytanii.

Alex wykonał serię epickich akrobacji i trików na plaży Braunton Burrows, North Devon. z prędkością do 40mph.

"Nigdy wcześniej nie robiłem czegoś takiego" - powiedział 34-latek. "Trochę czasu zajęło mi przyzwyczajenie się do bycia holowanym z taką prędkością, ale uprawiam dużo wakeboardingu i zasadniczo było to bardzo podobne.

"Samochód zachowywał się niewiarygodnie dobrze na tak głębokim piasku; gdyby nie był tak dobry w terenie, nie ma mowy, żebym mógł rozpędzić się do 40 mil na godzinę i wykonywać skoki i akrobacje".

Przy ponad 11 000 Renegade'ów sprzedanych w tym kraju w zeszłym roku, Renegade Desert Hawk - limitowany do zaledwie 100 sztuk - podąża śladami opon popularnych wersji Night Eagle i Dawn of Justice.

Nowa wersja Desert Hawk, zaprojektowana, aby podkreślić uderzającą stylistykę Jeepa Renegade'a, posuwa Renegade'a Trailhawk o krok dalej w dziedzinie surowego wyglądu i zdolności terenowych, oferując ekskluzywne cechy i funkcje inspirowane pustynią.

jeep

Jeep Renegade Desert Hawk, dostępny w kolorach Alpine White, Anvil, Black lub - wyłącznie w wersji Desert Hawk - Mojave Sand, posiada 17-calowe czarne obręcze kół Low Gloss Black oraz ekskluzywne kalkomanie na masce i tylnej części nadwozia.

We wnętrzu Renegade Desert Hawk jest wyposażony w ekskluzywne fotele pokryte czarną skórą i tkaniną - na podstawie fotela znajduje się logo z mapą pustyni Moab - z elektrycznym podparciem lędźwiowym dla kierowcy. Jest też kierownica wykończona skórą, dwustrefowa klimatyzacja, radio DAB UConnect z 6,5-calowym ekranem dotykowym, usługi Live, Bluetooth i nawigacja satelitarna, 7-calowy, pełnokolorowy wyświetlacz TFT oraz tempomat.

Desert Hawk, podobnie jak Trailhawk, zapewnia najlepsze w swojej klasie możliwości Trail Rated 4×4 ze standardowym napędem Jeep Active Drive Low z przełożeniem 20:1; systemem Selec-Terrain z ekskluzywnym trybem Rock, 8,7-calowym prześwitem, płytami poślizgowymi, 8,1-calowym przegubem kół, systemem Hill-descent Control, 19-calowym systemem fordingu wodnego.

Renegade Desert Hawk jest standardowo wyposażony w 2,0-litrowy silnik wysokoprężny MultiJet o mocy 170 KM połączony z dziewięciobiegową automatyczną skrzynią biegów. Wyposażony jest w tylną kamerę parkowania ParkView oraz 7-calowy, pełnokolorowy wyświetlacz z tranzystorami cienkowarstwowymi (TFT).

Nowy Jeep Renegade Desert Hawk kosztuje od 28 995 funtów za wersję z silnikiem 2.0 MultiJet II 170 KM 4WD.

Autor

Redakcja

autokosmetykaopinie.pl