K-9 Kodiaq Skody zgłasza się do służby w policji

 

SUV Kodiaq to najnowszy pojazd w gamie Skody, który został przekształcony w specjalnie zaprojektowaną jednostkę dla psów policyjnych.

Zapewniając lepszą widoczność dla kierowcy i oferując zwiększony prześwit, aby umożliwić dostęp do odległych miejsc, pojazd dla psów Kodiaq jest wyposażony w szereg funkcji wspomagających kierowcę i zwiększających bezpieczeństwo, które zapewniają, że psy policyjne i ich przewodnicy mogą bezpiecznie i pewnie podróżować w każdej sytuacji awaryjnej.

W samochodzie znajdują się dwie klimatyzowane budy dla psów z funkcją monitorowania temperatury, wbudowane w tylną część pojazdu.

W razie potrzeby pies może również szybko opuścić pojazd dzięki przedniemu włazowi ewakuacyjnemu z opuszczaną szybą wbudowanemu w każdą budę. Dodatkowe wyposażenie awaryjne może być przechowywane w obszarze przed budami.

K-9 Kodiaq jest również wyposażony w niebieskie światło awaryjne oraz system blokady pracy silnika, który utrzymuje silnik w ruchu po wyjęciu kluczyka ze stacyjki. Funkcja ta pozwala na użyteczne zasilanie świateł, radia lub komputerów urządzeń bezpieczeństwa, bez rozładowywania akumulatora.

Konwersja została zbudowana we współpracy z Policing Authority i jest zgodna z wymogami RSPCA i DEFRA, a zamówienie można składać już teraz.

"Wiemy, że psy policyjne odgrywają kluczową rolę w działaniach służb ratunkowych; dlatego potrzebują środowiska, które zapewni im odpowiedni poziom bezpieczeństwa i komfortu, aby mogły dotrzeć i wrócić z sytuacji kryzysowej - powiedział Henry Williams z firmy Skoda.

"Wszechstronny pojazd dla psów policyjnych Kodiaq ma wszystkie niezbędne cechy, aby zapewnić psom policyjnym dobrą opiekę podczas wykonywania ich ważnej pracy".

Autor

Redakcja

autokosmetykaopinie.pl