Dlaczego warto przechowywać opony zimowe

Przechowywanie opon jest ważnym czynnikiem wpływającym na wydłużenie ich żywotności. Podczas gdy wymiana jednego kompletu opon na drugi jest wyzwaniem samym w sobie, po zdjęciu opon zimowych, nadal musisz je odpowiednio przechowywać na ciepłe miesiące.

Ważne jest, aby opony były prawidłowo przechowywane, gdy nie są używane, aby były gotowe do jazdy, gdy temperatura spada. Przechowywanie opon zimowych jest korzystne, ponieważ..:

  • Niewłaściwe przechowywanie może spowodować skrócenie żywotności opon lub spowodować, że staną się one bezużyteczne.
  • Jeżeli opony nie są przechowywane w odpowiedni sposób, może dojść do uszkodzenia gumy przez promieniowanie UV lub bezpośrednie działanie promieni słonecznych.
  • Opony stają się niestabilne i zdeformowane, a Ty nie będziesz mógł ich używać.
  • Prawidłowe przechowywanie przedłuża żywotność opon.
  • Odgazowywanie - starzejąca się guma traci lotne oleje, co powoduje pękanie opon lub "suchą zgniliznę".

Pytania i odpowiedzi dotyczące magazynów opon

Czy opony mogą być przechowywane na zewnątrz?

Opony najlepiej przechowywać w środowisku o kontrolowanym klimacie. Opony ulegają uszkodzeniu nie tylko na skutek huśtawek w temperaturze i wilgotności, ale także na skutek bezpośredniego nasłonecznienia, które jest szkodliwe dla gumy.

Jak należy zakryć opony do przechowywania?

Opony powinny być szczelnie zamknięte w szczelnych workach foliowych, które chronią je przed zmianami wilgotności. Opony można przechowywać w zwykłych workach na trawniku i w torbach ogrodowych, jeśli przed włożeniem ich do środka usunie się z nich jak najwięcej powietrza. Po usunięciu powietrza z worka, należy go zakleić taśmą, aby opona nie wyschła.

Jak długo można trzymać opony w magazynie?

Gdy opony są przechowywane zgodnie z zaleceniami, mogą mieć bardzo długi okres trwałości. Prawidłowe przechowywanie i pielęgnacja mogą zdziałać cuda w celu zwiększenia trwałości opony.

Najlepsze miejsce do przechowywania opon jest w chłodnym, suchym miejscu, jak piwnica lub garaż. Właściwe przechowywanie opon zimowych pomoże spowolnić proces zużywania się opon i przedłuży ich żywotność podczas przechowywania. Przed ponownym założeniem opon do samochodu należy zawsze zlecić specjaliście sprawdzenie przechowywanych opon.

Autor

Redakcja

autokosmetykaopinie.pl