Podróżowanie z psami: wskazówki dotyczące jazdy w lecie

Każdego roku bez przerwy pojawiają się przerażające historie o psach umierających w samochodach podczas upałów.

Wiele osób nadal uważa, że pozostawienie psa w samochodzie jest w porządku, jeśli okna są otwarte lub jeśli jest on zaparkowany w cieniu. Prawda jest taka, że nadal jest to sytuacja potencjalnie śmiertelna dla psa.

Według RSPCA, kiedy na zewnątrz jest 22 stopnie, temperatura wewnątrz samochodu może osiągnąć nieznośną wartość 47 stopni w ciągu godziny.

Organizacja bezpieczeństwa drogowego i awarii GEM Motoring Assist ma te podstawowe wskazówki, aby upewnić się, że twój pies jest bezpieczny i wygodny w samochodzie tego lata....

pies samochód

 • W ciepłe dni zostawiaj psa w domu. Na wycieczki z pupilem zabieraj ze sobą dużo świeżej wody pitnej i miskę.
 • Upewnij się, że Twój pies może zachować chłód podczas podróży.
 • Nie pozwól psu podróżować luzem, zamiast tego użyj odpowiedniego kosza podróżnego lub klatki, aby stworzyć bezpieczniejszą przestrzeń.
 • Dostępne są również pasy bezpieczeństwa dla psów i uprzęże podróżne.
 • Jeśli sugerujesz, że psu może być zbyt gorąco, musisz zatrzymać się w bezpiecznym miejscu i dać mu porządnie napić się wody.
 • Zwierzęta nie są w stanie pocić się w sposób, w jaki mogą to robić ludzie.
 • Psy chłodzą się dysząc i pocąc się przez łapy, więc jeśli zostawiłeś psa w samochodzie w gorący dzień, wystarczy kilka minut, aby wystąpiły u niego objawy udaru cieplnego.
 • Jeśli podejrzewasz, że Twój pies dostaje udaru cieplnego podczas podróży, zatrzymaj się w bezpiecznym miejscu i zabierz go w cień lub w chłodne miejsce.
 • Jeśli jednak pojawią się objawy wyczerpania cieplnego (np. nadmierne pragnienie, silne dyszenie, przyspieszony puls, gorączka, wymioty, zaszklone oczy, zawroty głowy), należy natychmiast udać się do lekarza weterynarii.
 • Jeśli zobaczysz zwierzę w pojeździe w gorący dzień, podejmij natychmiastowe działania.
 • Na przykład, jeśli jesteś w supermarkecie, na terenie serwisu drogowego lub na parkingu centrum ogrodniczego, zanotuj markę, model, kolor i numer rejestracyjny samochodu, a następnie wejdź do środka i poproś o ogłoszenie. Jeśli to nie doprowadzi do odnalezienia właściciela, lub jesteś w miejscu, gdzie znalezienie właściciela jest niemożliwe, zadzwoń pod numer 999 i poproś o policję.

Oficer bezpieczeństwa drogowego GEM Neil Worth ostrzega, że pozostawienie zwierzęcia w rozgrzanym pojeździe jest zarówno niebezpieczne, jak i nielegalne. "Jeśli pies zachoruje lub umrze, właściciel prawdopodobnie stanie przed zarzutem okrucieństwa wobec zwierząt zgodnie z ustawą o dobrostanie zwierząt z 2006 r.

"To przestępstwo może przynieść karę pozbawienia wolności do sześciu miesięcy w areszcie i / lub grzywnę w wysokości do 20 000 £".

Więcej na: http://cardetailing.edu.pl

Autor

Redakcja

autokosmetykaopinie.pl