Jak pomalować samochód w dwóch lub więcej kolorach

 

Kształt i kolor samochodu mają kluczowe znaczenie dla percepcji. Bez względu na to, jak świetna jest specyfikacja techniczna samochodu, to właśnie odbiór wizualny zadecyduje o tym, czy dany model przypadnie nam do gustu, czy też nie. Co więcej, wygląd samochodu (zarówno kolor, jak i kształt) jest niemal odzwierciedleniem osobowości jego właściciela, pokazując nie tylko jego gusta, ale także osobowość kierowcy.

Dlatego nikt nie lekceważy "powłoki" samochodu, bo we współczesnym świecie poznaje się go nie po ubraniu, ale po samochodzie. I aby to się stało w najlepszej formie, można użyć dwukolorowego malowania samochodu. Mistrzowie blacharstwa z Meridian mogą wykonać lakierowanie samochodu w dwóch kolorach profesjonalnie i tanio.

Na szczęście możliwości nowoczesnych warsztatów samochodowych, w tym naszego Centrum Napraw Nadwozi, pozwalają na zmianę fabrycznego lakieru samochodu według własnego uznania bez utraty jakości powłoki. Ponadto specjalne techniki lakierowania, np. dwukolorowe lub kameleonowe, pozwalają na indywidualizację i wyróżnienie pojazdu z tłumu identycznych pojazdów. Oczywiście, te skomplikowane warianty lakierowania samochodów w 2 lub więcej kolorach, zawierające elementy "tuningu wizualnego", nie powinny być powierzane niedoświadczonemu rzemieślnikowi. Nawet zwykłe malarstwo, złożone lub nawet lokalne z przejściem, musi być wykonane przez doświadczonego rzemieślnika, co powiedzieć o malarstwie bitonalnym lub aerografem. Takie prace powinien wykonać nie tylko doświadczony mechanik, ale również profesjonalny lakiernik samochodowy, gdyż wyłączność na lakierowanie ma sens tylko w przypadku najwyższej jakości wykonanej pracy.

Pomaluj etapy dwoma kolorami

Dwukolorowe malowanie samochodu składa się z całego kompleksu różnych prac. Na początku mistrzowie z Meridian Body Repair Centre przygotowują karoserię i poszczególne części do lakierowania, następnie wybierają najlepszy wariant materiałów lakierniczych, gruntują i podkładają pod emalię, dobierają wypełniacz i lakier. Główny etap prac - dokładne nakładanie farb i lakierów na powierzchnię ciała - mistrzowie wykonują ściśle według określonej technologii prac. Ostatnim etapem malowania jest suszenie i polerowanie powierzchni. Ważnym warunkiem uzyskania takiego rezultatu jest zastosowanie nowoczesnego sprzętu i certyfikowanych materiałów lakierniczych o wysokiej jakości.

Czytaj dalej na: http://orlenwir.pl

Autor

Redakcja

autokosmetykaopinie.pl