Rodzice doprowadzani do ostateczności

 

Prawie połowa rodziców przyznaje, że podróże samochodem są dla nich stresujące - z nawykami dzieci i kłócącym się rodzeństwem dodającym 29 godzin do podróży rocznie.

Badanie przeprowadzone na 2,000 mam i tatusiów wykazało, że jedna czwarta z nich denerwuje się kopaniem przez dzieci na tylnym siedzeniu, a ponad jedna trzecia stresuje się narzekaniem swoich pociech na nudę.

A trzy na dziesięć osób uważa przerwy na toaletę za irytujący aspekt jazdy z dziećmi.

W rezultacie do tygodniowych podróży dodawane są dodatkowe 33 minuty, co powoduje opóźnienia w przyjazdach i odjazdach, ponieważ kierowcy muszą zatrzymywać się na przerwy na odpoczynek, a także opuszczają zakręty i zostawiają rzeczy za sobą.

Badanie, zlecone przez wiodącą stronę internetową poświęconą samochodom używanym, cinch, wykazało również, że kłótnie rodzeństwa, bałagan na tylnych siedzeniach i ciągła potrzeba uwagi ze strony dzieci również znalazły się wśród największych czynników wywołujących stres u mam i tatusiów.

Z tego powodu siedem na dziesięć osób przyznaje, że nie zawsze lubi podróże samochodem, ale rodzice zgodzili się, że kilka drobnych modyfikacji - takich jak większy bagażnik, więcej miejsca na nogi dla wszystkich i WiFi - pomogłoby im złagodzić ten stres.

Badania wykazały również, że prawie jedna trzecia rodziców jest sfrustrowana ciągłymi pytaniami i skargami podczas podróży samochodem, z "czy jesteśmy już na miejscu?", "jestem głodny" i "potrzebuję toalety" wśród najczęstszych narzekań młodych ludzi.

Aby złagodzić obawy związane z długimi podróżami, dziewięć na dziesięć osób pozwala swoim dzieciom robić w samochodzie rzeczy, których normalnie nie robiłyby w domu - w tym nagradzać je za dobre zachowanie, spędzać więcej czasu na ekranie i pozwalać im jeść więcej smakołyków.

Prawie połowa mam i tatusiów pozwoli swoim dzieciom przejąć kontrolę nad muzyką podczas podróży samochodem, mimo że 14 procent przyznaje, że takie postępowanie może sprawić, że podróż stanie się bardziej gorączkowa.

W rezultacie rodzice spędzą ponad jedną czwartą podróży samochodem słuchając piosenek swoich dzieci, rymowanek dla przedszkolaków i zabawek grających na tylnym siedzeniu.

W badaniu przeprowadzono również ankietę wśród samych dzieci, która ujawniła, co jest dla nich frustrujące w podróży samochodem: jedna trzecia stwierdziła, że nie lubi siedzieć obok rodzeństwa, a 57 procent stwierdziło, że często wydaje im się ona "zbyt długa".

Ponad jedna czwarta dzieci ma dość słuchania muzyki mamy i taty, a trzy na dziesięć jest zmęczonych nudnymi rozmowami w samochodzie podczas podróży.

Badanie, przeprowadzone za pośrednictwem OnePoll, ujawniło również, co dzieci chciałyby, aby poprawić podróże samochodem, co obejmowało więcej miejsca z tyłu, nieograniczone filmy z YouTube i zakaz rodzeństwa w samochodzie.

Inne sugestie dzieci, aby podróże były bardziej znośne, to większe okna, własny iPad do oglądania tego, co chcą, a nawet zabawki, którymi mogłyby denerwować resztę rodziny.

Bardziej ambitne modyfikacje, które młodzież zasugerowałaby dla swojego "samochodu marzeń", to siedzenia, które zamieniają się w łóżka, WiFi, kino i dozownik słodyczy z nieograniczoną ilością smakołyków.

Ale ten ostateczny samochód nie miałby tylko niezwykłych cech wewnątrz, ponieważ dzieci chciałyby zobaczyć go ze skrzydłami, turboodrzutowcem, nogami, które wysuwają się z samochodu, aby pozwolić mu chodzić po ruchu ulicznym i gwiezdnym szyberdachem.

Jednak dziewięć na dziesięć dzieci przyznało, że lubi podróże samochodem, choć nie przez cały czas.

Rzecznik prasowy cinch dodał: "W cinch, oferujemy nowy, odświeżający i zorientowany na ludzi sposób kupowania i sprzedawania używanych samochodów.

"Rozumiemy, że samochód rodzinny musi odpowiadać potrzebom wszystkich pasażerów, co oznacza, że jest wiele do rozważenia przy wyborze tego właściwego.

"Dlatego właśnie stworzyliśmy narzędzie cinch Matchmaker, aby ułatwić znalezienie idealnego samochodu rodzinnego".

Autor

Redakcja

autokosmetykaopinie.pl