Kupno samochodu przez Internet w Carvana - zalety, wady i co warto wiedzieć

Poszukiwanie wysokiej jakości używanego samochodu może być stresujące, ale dzięki nowym opcjom online może być o wiele łatwiejsze. Jednym z najpopularniejszych sposobów zakupu samochodu przez Internet jest Carvana. Czy powinieneś kupić samochód za pośrednictwem Carvany?

Zakup samochodu przez Internet za pośrednictwem Carvany jest prosty, a Ty masz dostęp do wielu pojazdów. Dodatkowo zyskujesz dostęp do doskonałych ofert finansowania i wyjątkowej polityki zwrotów. Z drugiej strony, nie masz możliwości obejrzenia pojazdu osobiście ani odbycia jazdy próbnej.

W tym przewodniku omawiamy dogłębnie wady i zalety, pomagając Ci zdecydować, czy jest to właściwa droga dla Twoich potrzeb w zakresie samochodów używanych. Omawiamy także, jak kupić samochód z Carvany.

Spis treści show Zalety kupna samochodu w serwisie Carvana 1. Szybkość procesu 2. Świetne ceny 3. Wyjątkowe stawki finansowania 4. Wysoko oceniany zespół obsługi klienta 5. Polityka zwrotów i gwarancja Wady zakupu samochodu w Carvana 1. Słabe oferty wymiany 2. Brak możliwości fizycznej kontroli samochodu 3. Brak jazd próbnych 4. Brak pomocy charytatywnej Jak działa Carvana Czy powinieneś kupić samochód od Carvany?

Zalety kupna samochodu od Carvany

1. Szybki proces

Niewiele jest stron internetowych, które działają tak sprawnie jak Carvana. W ciągu zaledwie kilku minut możesz znaleźć swój wymarzony samochód, kupić go, otrzymać najnowsze oferty finansowania lub uzyskać wartość wymiany swojego dotychczasowego pojazdu.

Ile czasu zajmuje wykonanie tych czynności u tradycyjnego dealera? Jeśli masz szczęście, możesz spędzić w salonie nawet dwie godziny, ale jest to mało prawdopodobne.

2. Świetne ceny

Model internetowy pomaga Carvanie utrzymać niskie ceny. Mając mniejsze koszty ogólne, możesz skorzystać z super rabatów.

W przypadku większości pojazdów zobaczysz, że ceny są o kilkaset dolarów niższe niż gdziekolwiek indziej za porównywalny model. Carvana zatrudnia tylko 28 pracowników i ma do dyspozycji około jednej trzeciej personelu tradycyjnego dealera, dzięki czemu może zaoferować Ci oszczędności.

3. Wyjątkowe stawki finansowania

W ciągu zaledwie dwóch minut możesz zakwalifikować się do najnowszej oferty finansowania w Carvanie, co wymaga jedynie bezpłatnego sprawdzenia zdolności kredytowej. Warunki są konkurencyjne, dzięki czemu zaoszczędzisz jeszcze więcej pieniędzy.

Jeśli potrzebujesz wsparcia, możesz omówić opcje z pracownikiem Carvany. Jeśli wolisz, możesz także samodzielnie uzyskać finansowanie.

4. Wysoko oceniany zespół obsługi klienta

Czytając opinie o Carvanie w Internecie, możesz przekonać się, jak wysoko oceniana jest obsługa klienta. Łatwo jest skontaktować się z kimś, gdy potrzebujesz pomocy.

Ponadto pracownicy są zawsze gotowi zrobić więcej niż to możliwe, aby Ci pomóc. Przede wszystkim są oni troskliwi i naprawdę słuchają Twoich obaw.

5. Polityka zwrotów i gwarancja

Carvana oferuje siedmiodniowy okres zwrotu bez zadawania pytań. Przyjeżdżają nawet po samochód z powrotem.

Carvana udziela również 100-dniowej gwarancji na samochód przy przebiegu 4 189 mil. Gwarancja obejmuje nie tylko typowe elementy mechaniczne, ale także kwestie kosmetyczne.

Wady zakupu samochodu od Carvany

1. Słabe oferty wymiany

Wadą kupowania tańszych samochodów jest to, że nie dostaniesz tyle samo za oddawany samochód. W rzeczywistości Carvana oferuje około 25% lub mniej Prawdziwej Wartości Rynkowej Edmunds, podczas gdy większość dealerów oferuje 40-60%.

Jeśli chcesz kupić samochód od Carvany, najlepiej sprzedać go gdzie indziej. Zalecamy skorzystanie z Carmax lub spróbowanie sprzedać go samodzielnie.

2. Brak możliwości fizycznej kontroli samochodu

Program Carvana Certified obejmuje 150-punktową kontrolę, która ma zapewnić, że wszystko jest w dobrym stanie. Jednak firma nie poświęca na tę kontrolę zbyt wiele czasu.

Prawdziwa inspekcja mechaniczna zajęłaby kilka godzin. Dlatego niektóre samochody są wystawiane z wadliwymi częściami, zadrapaniami karoserii i innymi niedoskonałościami.

3. Brak jazd próbnych

Trudno jest wybrać samochód, patrząc tylko na zdjęcia w Internecie. Chcesz wsiąść za kierownicę i sprawdzić, jak się czuje dany pojazd.

Bez możliwości odbycia jazdy próbnej nie można sprawdzić, jak się czuje dany pojazd. Firma daje jednak siedem dni na jego zwrot, co można uznać za jazdę próbną, tyle że najpierw trzeba zapłacić za pojazd.

4. Brak pomocy charytatywnej

Carvana każdego roku przynosi około 5 miliardów dolarów przychodu. Mimo to firma prowadzi bardzo niewielką działalność charytatywną.

W przypadku organizacji tej wielkości można by oczekiwać, że będzie się działo znacznie więcej, aby pomóc ludziom i społecznościom. Jest to ogromny minus, jeśli chcesz wspierać firmy, które udzielają się społecznie.

RELATED: Na co zwrócić uwagę przed zakupem używanego samochodu (kompletny przewodnik)?

Jak działa Carvana

Kupno samochodu z Carvany nie jest trudne. Oto kilka prostych wskazówek, które pomogą Ci zacząć.

  1. Wejdź na stronę internetową Carvany.
  2. Kliknij "Szukaj samochodów".
  3. Możesz przeglądać samochody i filtrować je według różnych opcji.
  4. Przeglądaj zdjęcia i opisy samochodów, aż znajdziesz to, czego szukasz.
  5. Wybierz "Opcje dostawy i odbioru", aby określić, w jaki sposób otrzymasz samochód.
  6. Po kliknięciu przycisku "Rozpocznij" rozpoczniesz kupowanie pojazdu.
  7. Złóż wniosek o finansowanie, a otrzymasz szybką ofertę zwrotną.
  8. Pojazd zostanie dostarczony do Ciebie bezpłatnie, jeśli mieszkasz w kwalifikującym się obszarze. W przeciwnym razie mogą być naliczane pewne opłaty.
  9. Jeśli wolisz, możesz także odebrać pojazd.

Kupno samochodu za pośrednictwem Carvany nie może być dużo prostsze. Czy jest to dobre rozwiązanie dla Ciebie? Przyjrzyjmy się temu.

Czy warto kupić samochód w Carvana?

Kupuj za pośrednictwem Carvany, jeśli szukasz prostego procesu online i nie przeszkadza Ci brak możliwości zakupu osobiście. Carvana jest również dobrym rozwiązaniem, jeśli już wcześniej zrobiłeś rozeznanie i wiesz, czego chcesz. W serwisie Carvana otrzymasz najlepszą możliwą cenę i możesz skorzystać z 7-dniowej polityki zwrotu.

Nie kupuj samochodu w Carvana, jeśli nie jesteś pewien, czego chcesz. Ważne jest, aby przed zakupem w Internecie najpierw zrobić rozeznanie. Unikaj Carvany także wtedy, gdy kupujesz droższy samochód. Wyłożenie 30 tys. dolarów na samochód, którego nie widziałeś, może być nieco kłopotliwe.

Autor

Redakcja

autokosmetykaopinie.pl