Najważniejsze wskazówki, co robić w razie wypadku samochodowego

Udostępnij Facebook Twitter

Ostatnie badania przeprowadzone przez Stowarzyszenie na rzecz Bezpiecznych Podróży Międzynarodowych ujawniły alarmującą statystykę, która mówi, że średnio 3,287 osób dziennie ginie w wyniku wypadków samochodowych, co równa się prawie 1,3 miliona osób umierających w wypadkach drogowych każdego roku! Nawet jeśli jesteś bardzo bezpiecznym kierowcą, ostatecznie nie możesz kontrolować tego, jak inni jeżdżą lub jak zachowują się piesi, dlatego najlepiej jest być przygotowanym i wiedzieć dokładnie, co należy zrobić w razie wypadku samochodowego! W tym artykule zespół AccidentClaims.co.uk ujawnia swoje eksperckie porady prawne i najlepsze wskazówki, co należy zrobić, jeśli jesteś w wypadku samochodowym i czy możesz być uprawniony do roszczenia o odszkodowanie za wypadek samochodowy.

  Sprawdź, czy ktoś jest ranny

Niestety samochody to potężne maszyny, które używane niewłaściwie lub niebezpiecznie mogą spowodować poważne obrażenia lub śmierć, dlatego po wypadku pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić jest sprawdzenie, czy jesteś ranny lub czy ktoś inny jest ranny. Jeśli tak, należy natychmiast zadzwonić pod numer 999! Jeśli doznałeś jedynie niewielkiego urazu, pamiętaj, aby umówić się na wizytę u lekarza pierwszego kontaktu w celu sprawdzenia, czy nie ma żadnych ukrytych lub leżących u podstaw problemów związanych z urazem. Ponadto, dokumentacja lekarska może być również wykorzystana jako dowód, jeśli zdecydujesz się ubiegać o odszkodowanie po wypadku samochodowym.

  Wdech i wydech

W bezpośrednim następstwie twój umysł może być dzieje się w tempie 100 mil na godzinę, jak wejść w stan szoku, jest to całkowicie normalne, a następnie jest bardzo ważne, aby dać sobie kilka minut, aby przegrupować się, jak wypadek samochodowy może być bardzo niepokojące doświadczenie, zwłaszcza jeśli ktoś jest poważnie ranny lub nawet został zabity. Weź głęboki wdech i wydech, aby pomóc przywrócić normalne tętno, to pomoże Ci zachować spokój, gdy będziesz musiał porozmawiać z innymi uczestnikami wypadku lub nawet ze służbami ratowniczymi, na przykład z policją lub ratownikami medycznymi. Panika tylko pogorszy sytuację.

  Zbierz informacje o innych uczestnikach zdarzenia

Zbierz jak najwięcej informacji o wypadku i innych zaangażowanych stronach, aby upewnić się, że masz wszystkie szczegóły, informacje te okażą się kluczowe, jeśli zdecydujesz się złożyć wniosek o odszkodowanie za wypadek samochodowy. Weź czas, miejsce i datę wypadku, oraz dane osobowe wszystkich osób biorących w nim udział, w tym ich numer telefonu, nazwisko, adres, dane ubezpieczeniowe oraz to, jakim samochodem jechali, wraz z numerem rejestracyjnym. Ponadto, jeśli są jacyś świadkowie wypadku, uzyskanie ich danych również może być bardzo korzystne w dłuższej perspektywie. Okoliczności zewnętrzne, takie jak warunki pogodowe (śnieg/lód/słoneczko), nietypowa nawierzchnia drogi (wyboje/błoto/olej) lub podejrzane zachowanie innego kierowcy, również warto zanotować, ponieważ mogą okazać się istotne w przyszłości.

  Ustal, czy masz prawo do roszczenia

Posiadanie wszystkich tych informacji pod ręką będzie procentować, jeśli zdecydujesz się złożyć wniosek o odszkodowanie za wypadek samochodowy - dziś jest to bardzo proste, aby ustalić, czy jesteś uprawniony do złożenia wniosku. Wiele serwisów prawnych oferuje bezpłatne konsultacje, dając Ci możliwość zasięgnięcia porady eksperta, czy Twoja sprawa o odszkodowanie jest warta kontynuowania. Co więcej, ryzyko wpływu roszczenia na Państwa finanse zostało znacznie zredukowane wraz ze wzrostem liczby umów typu "No Win No Fee". Radca prawny będzie posiadał wiedzę ekspercką na temat tego, jakie powinny być Państwa kolejne kroki i szybko określi, czy tracą Państwo czas na dochodzenie odszkodowania, którego prawdopodobnie nie wygrają. Bez zebrania wyżej wymienionych informacji bezpośrednio po wypadku, doradcy prawnemu będzie bardzo trudno doradzić, czy Państwa roszczenie jest warte podjęcia.

  Poznaj dwa rodzaje roszczeń odszkodowawczych

Po wypadku samochodowym, który nie był spowodowany z Państwa winy, istnieją dwa rodzaje odszkodowań, uznawane przez prawo brytyjskie, o które mogą się Państwo ubiegać: Odszkodowania Specjalne oraz Odszkodowania Ogólne. Ważne jest abyś był świadomy różnicy.

Odszkodowania ogólne są związane z jakimkolwiek urazem lub problemem spowodowanym w wyniku wypadku, jak również z jakimkolwiek długoterminowym wpływem tego urazu na Państwa życie. W tym przypadku wizyta u lekarza w związku z jakimikolwiek obrażeniami po wypadku jest kluczowa, ponieważ ich notatki medyczne określą jak wysokie odszkodowanie może zostać Ci przyznane, a ich ocena jak te obrażenia wpłyną na Twoje życie w przyszłości również wpłynie na to jak bardzo jesteś do tego uprawniony. Dla porównania, Odszkodowanie Specjalne odnosi się do wszelkich wydatków poniesionych bezpośrednio w wyniku wypadku samochodowego, które mogą obejmować koszty transportu, uszkodzenia pojazdu, utratę zarobków oraz koszty leczenia.

  Poszukaj wsparcia emocjonalnego

Wypadek samochodowy może być bardzo traumatyczny i nie musisz zmagać się z nim sam, istnieje wiele organizacji charytatywnych, które mogą wesprzeć każdego, kto uległ wypadkowi samochodowemu. Na przykład. RoadPeace, krajowa organizacja charytatywna dla ofiar wypadków drogowych i SCARD, którzy zapewniają opiekę i wsparcie dla wszelkich zgonów lub obrażeń po wypadku samochodowym, aby wymienić tylko kilka. Priorytetem jest Twoje zdrowie psychiczne i dobre samopoczucie poprzez rozmowę z kimś, nawet jeśli czujesz, że jest to tylko drobny problem, ponieważ w wielu przypadkach rozmowa znacznie pomaga, a te organizacje charytatywne mogą zapewnić ich najlepsze porady i wsparcie, jak można przejść do przodu po męce.

Wszystkie te wskazówki pomogą Ci działać we właściwy sposób w następstwie kolizji, jednak istnieje również wiele taktyk, które możesz włączyć do swojej jazdy, które znacznie zmniejszą prawdopodobieństwo wystąpienia wypadku samochodowego i prawdopodobieństwo stania się ofiarą poważnego urazu związanego z wypadkiem samochodowym. Taktyki te obejmują zawsze zapinanie pasów bezpieczeństwa, trzymanie obu rąk na kierownicy przez cały czas, patrzenie w obie strony przy wyciąganiu ze skrzyżowania, nie wyprzedzanie innych kierowców, sprawdzanie martwego pola, utrzymywanie muzyki w samochodzie na rozsądnym poziomie głośności i odkładanie telefonu poza zasięgiem wzroku podczas jazdy.

Autor

Redakcja

autokosmetykaopinie.pl