Jak bezpiecznie odkazić pojazd

Zarazki i brudne powierzchnie mogą sprawić, że będziesz marszczyć się na myśl o dotykaniu lub siedzeniu w wypełnionym nim obszarze. Cóż, zabawny fakt, twój samochód prawdopodobnie nie jest tym nieskazitelnym miejscem, o którym myślisz, że jest. Według badań, przeciętna kierownica jest cztery razy bardziej brudna niż publiczna deska klozetowa. Następnie są to wszystkie inne często dotykane miejsca w twoim samochodzie, takie jak uchwyt na kubek, pasy bezpieczeństwa, klamki drzwiowe i podkładki dotykowe; nie mogą być one zbytnio czyste. Teraz, bardziej niż kiedykolwiek, wydaje się, że nadszedł czas, aby zaoferować kilka wskazówek, jak bezpiecznie odkazić swój pojazd.

Odkażanie samochodu jest czymś innym niż dobre czyszczenie sprężyny. Ważne jest, aby trzymać zarazki i wirusy z dala od tych części samochodu, których dotykasz najbardziej. Ostatnio wszyscy dużo myjemy i sprzątamy, a czyszczenie naszego samochodu prawdopodobnie nie należy do tych miejsc. Wiele osób spędza dużo czasu w samochodach, więc utrzymanie go w czystości i czystości jest ważne. Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusów i innych szkodliwych zarazków, należy upewnić się, że wiemy, jak właściwie umyć samochód.

Metody dezynfekcji samochodu

Usuń kurz i pleśń - Twój samochód ma zamknięte środowisko, a szanse na rozwój bakterii wewnątrz są znacznie większe niż na otwartych przestrzeniach. Większość kurzu z wnętrza samochodu można usunąć odkurzając i czyszcząc wszelkie ciężkie zanieczyszczenia z wnętrza pojazdu.

Wyczyść/zmień filtr powietrza w kabinie - Filtr powietrza w kabinie jest odpowiedzialny za oczyszczanie powietrza wewnątrz samochodu. Filtr powietrza należy wymieniać co najmniej co 6 miesięcy, szczególnie jeśli zauważysz, że powietrze nie jest wystarczająco chłodne lub jeśli jest nieprzyjemne, spleśniałe, krąży w samochodzie. Zanieczyszczony filtr powietrza może rozproszyć bakterie w Twoim samochodzie z systemem klimatyzacji samochodu.

Używaj środków dezynfekujących do samochodów - Używaj dobrej jakości środków dezynfekujących do samochodów na powierzchniach często dotykanych. Obejmuje on kierownicę, dźwignię zmiany biegów, podłokietnik, ekran dotykowy, przyciski, klamki drzwi i lusterka. Szanse na pojawienie się zarazków i wirusów w twoim samochodzie są znacznie mniejsze, jeśli te powierzchnie są utrzymywane w czystości.

Czyszczenie całej tapicerki - Skórzane siedzenia lub poduszki należy czyścić delikatnie ściereczką z mikrofibry. Siedzenia i inne miękkie powierzchnie można czyścić odkurzaczem do usuwania luźnego kurzu, a następnie wodą z mydłem lub roztworem na bazie alkoholu.

Myjnia samochodowa - Nie zapomnij o zewnętrznej stronie pojazdu. Prowadzenie samochodu przez myjnię na pewno zapewni Ci fantastyczny wygląd, a także pomoże skutecznie odkazić i odkazić karoserię Twojego samochodu.

Rutynowe naprawy samochodowe, konserwacja i czyszczenie pozwolą utrzymać Twój pojazd w zdrowiu i bezpieczeństwie. Zawsze staraj się prowadzić samochód czystymi rękoma. Przechowuj w samochodzie chusteczki higieniczne i spryskiwacze, aby regularnie czyścić często dotykane powierzchnie. Jeśli masz mało środków czyszczących, mydło i woda są bezpieczną i skuteczną alternatywą dla czyszczenia pojazdu. Dzięki tym wskazówkom, utrzymanie czystego samochodu w czystości jest łatwe!

Autor

Redakcja

autokosmetykaopinie.pl