Podwyżki podatku drogowego dla większości nabywców nowych samochodów

Siedmiu na 10 kierowców zapłaci wyższy podatek zgodnie z nowymi zasadami VED (Vehicle Excise Duty), które wejdą w życie 1 kwietnia.

Według badań przeprowadzonych, większość nabywców nowych samochodów straci na tym, dodając ponad 500 funtów do długoterminowych kosztów eksploatacji najbardziej popularnych i ekologicznych pojazdów w Wielkiej Brytanii, zapewniając jednocześnie znaczne korzyści dla niektórych z najbardziej zanieczyszczających samochodów.

Oznacza to, że najlepiej sprzedający się samochód w Wielkiej Brytanii - Ford Fiesta 1.0 EcoBoost 100PS - będzie kosztować £540 więcej do opodatkowania w ciągu czterech lat, podczas gdy nabywcy V8 Mustang stoją zaoszczędzić £245 w tym samym okresie czasu. Dzieje się tak pomimo faktu, że amerykański muscle car emituje trzy razy więcej CO2 niż wydajna Fiesta.

Do tej pory rząd oferował zero VED, aby zachęcić nabywców samochodów do pojazdów przyjaznych dla środowiska. Jednakże, przy 74% nowych samochodów emitujących mniej niż 130g/km CO2, rząd dokonał zwrotu w swojej polityce i wprowadził zasady zmuszające nabywców nowych, wydajnych samochodów do płacenia więcej.

podatek

Zgodnie z obowiązującymi przepisami podatkowymi, pojazdy emitujące poniżej 99g/km kwalifikują się do zerowej stawki VED w pierwszym roku i nie płacą nic w każdym kolejnym roku. Od 1 kwietnia rząd zastąpi obecny 13 pasmowy system podatkowy trzema nowymi pasmami - zero, standard, premium - plus dopłata dla samochodów elektrycznych z ceną katalogową powyżej 40.000 funtów.

Oznacza to, że wszystkie nowe samochody kupione po 1 kwietnia z sub-99g/km emisji CO2 będą płacić za podatek drogowy - ruch, który doda do 540 funtów do długoterminowych kosztów eksploatacji niektórych z najczystszych i najbardziej wydajnych samochodów w Wielkiej Brytanii.

Nawet hybrydy nie ucieknie, z nabywców Toyota Prius płacąc dodatkowe £ 405 w ciągu czterech lat, podczas gdy nabywcy Tesla S będzie musiał zapłacić dodatkowe £ 930.

Pięć popularnych samochodów uderzonych mocno przez 2017 VED zmiany w ciągu czterech lat posiadania ...

1) Ford Fiesta 1.0 EcoBoost 100PS Zetec

Obecny koszt VED przez cztery lata: £0 Nowy koszt VED przez cztery lata: £540

2) Vauxhall Corsa 1.3 CDTi 95PS ecoFlex Design

Aktualny koszt VED przez cztery lata: £0 Nowy koszt VED przez cztery lata: £540

3) Ford Focus 1.5 TDCi 120PS Zetec

Aktualny koszt VED przez cztery lata: £0 Nowy koszt VED przez cztery lata: £540

4) Volkswagen Golf BlueMotion 1.6 TDI 110PS

Aktualny koszt VED przez cztery lata: £0 Nowy koszt VED przez cztery lata: £520

5) Nissan Qashqai 1.5 dCi 110PS Visia

Bieżący koszt VED przez cztery lata: 0 GBP Nowy koszt VED przez cztery lata: £540

Autor

Redakcja

autokosmetykaopinie.pl