5 Modeli samochodów, które tracą na wartości najbardziej

Amortyzacja samochodu jest czymś, co nikogo z nas nie ekscytuje. Widząc swoje życie inwestycja spada w dół pod względem wartości nie jest dobry widok w ogóle. Amortyzacja samochodu jest strata netto w wartości rynkowej samochodu, w czasie. Średnio i w zależności od typu modelu, po wyjeździe nowego samochodu z partii, natychmiast traci około 15-20 procent swojej wartości.

Dlatego też ci, którzy zazwyczaj utrzymują swoje samochody przez 5 lat lub mniej, są radzi, aby muszą rozważyć amortyzację jako ważny czynnik przy zakupie nowego modelu. Podobnie, nabywcy, którzy kupują modele na długi okres czasu, nie muszą myśleć o jego spadającej wartości rynkowej, ponieważ wartość odsprzedaży nie ma dla nich większego znaczenia w tym czasie. Jednakże, amortyzacja pozostaje ważną zmienną w kupnie/sprzedaży samochodów w chwili obecnej, a przez ten artykuł będziemy pokrywać 5 modeli samochodów, które deprecjonują najbardziej.

#1- Modele luksusowe - mniej popularne sedany klasy premium

Są to samochody, których wartość rynkowa szybko spada, mimo że są najwyższej klasy zarówno pod względem jakości, jak i ceny. Przykładami są między innymi Volvo S60, Jaguar XFK i Volkswagen Phaeton. W ciągu kilku lat wartość rynkowa tych samochodów może spaść nawet o 30 procent ich pierwotnej ceny.

#2- Modele luksusowe - modele popularne

auto

Ta klasa samochodów premium obejmuje te, które są dość często widywane na drogach, takie jak Audi A6, Mercedes-Benz klasy E i BMW serii 5, itp. Głównym powodem tego jest zmiana gustu ich właścicieli, ponieważ nie są one tak drogie jak wspomniane wyżej "mniej popularne sedany premium" i są zastępowane nowym modelem na rynku. Te samochody sprzedają się w dobrych liczbach i zaspokajają klientelę na wysokich obcasach, która ma skłonność do częstego odświeżania swoich garaży.

#3- Przestarzałe modele

Samochody takie jak Hyundai Accent, Ford Ikon i Maruti Suzuki Esteem były najlepiej sprzedającymi się w swoim czasie, ale straciły na popularności, gdy na rynek weszli nowi gracze, tacy jak Hyundai Verna i Volkswagen Vento. Wskazane jest, aby nie inwestować w datowanych technologii, ponieważ wartość odsprzedaży tych samochodów zbiorników w dół, gdy nowy i bardziej zaawansowany model wchodzi na rynek.

#3- Typ producenta

Rodzimi gracze mają większe szanse na przetrwanie konkurencji niż ci, którzy są nowi na rynku. Najlepiej można to zrozumieć na przykładzie Maruti Suzuki Swift i Skody Fabia. Z technicznego punktu widzenia obie firmy są świetne, a czeska firma może być jeszcze lepsza, biorąc pod uwagę, że jest pod sprawnym kierownictwem giganta motoryzacyjnego Volkswagena. Jednak samochody Maruti Suzuki mają najlepszą wartość odsprzedaży na rynku, podczas gdy modele Skody najgorszą. Powód - ten pierwszy jest rodzimej produkcji, o ugruntowanej nazwie i produkuje samochód dla mas, podczas gdy Skoda jest stosunkowo nowa i nie cieszy się solidną bazą fanów w Indiach, jak Maruti Suzuki.

#5- Pojazdy użytkowe

Większość pojazdów użytkowych ma niską wartość odsprzedaży, ponieważ zazwyczaj nie są one dobrze utrzymane. Ponadto, ich wzorce konserwacji i zużycia paliwa pogarszają się z każdym kolejnym rokiem.

Autor

Redakcja

autokosmetykaopinie.pl