Ulubiony kolor samochodów Brytyjczyków ujawniony

Biały był najpopularniejszym kolorem nowych samochodów w Wielkiej Brytanii przez czwarty rok z rzędu w 2016 roku, zgodnie z danymi opublikowanymi przez Society of Motor Manufacturers and Traders (SMMT).

Ponad pół miliona nabywców nowych samochodów wybrało ten kolor w zeszłym roku - jedna piąta wszystkich rejestracji - chociaż dane pokazują, że jego popularność zaczyna zanikać z popytem spadającym -2,1%, pierwszym spadkiem od 2005 roku.

Biały i czarny to dwa ulubione kolory samochodów w narodzie - z 2,69 mln nowych samochodów zarejestrowanych w 2016 roku, biały (552 329) i czarny (542 862) zajęły ponad 40% udziału w rynku. Podczas gdy kolor biały utrzymał swoją przewagę w Szkocji, Walii i Irlandii Północnej, w Anglii został wyprzedzony przez czarny jako wybierany kolor nowych samochodów.

samochód biały

W skali kraju, trzeci i czwarty najpopularniejszy kolor to szary i niebieski, oba zyskały udział w rynku. Tymczasem żółte samochody pojawiły się w pierwszej dziesiątce po raz pierwszy od 2013 roku kosztem mauve, który spadł na 11 miejsce.

W ujęciu regionalnym, czarny znalazł się na szczycie listy przebojów w regionie South East, wyprzedzając jednocześnie biały jako ulubiony kolor nowych samochodów w East Anglia i West Midlands. Jednak w pozostałej części kraju biel nadal cieszyła się największą popularnością, a nabywcy w regionach South West, East Anglia, East Midlands, Yorkshire i North podążali za krajową tendencją.

Srebrny widział największy spadek objętości, spadając 22,209, z 273,220 kupujących wybierając go w porównaniu z 843,870 w jego rozkwicie z powrotem w 2004 roku, podczas gdy 44% wzrost popytu na brązowe samochody widział rekord 8,902 osób spec kolor w 2016 roku.

Autor

Redakcja

autokosmetykaopinie.pl