Wosk do samochodu: jaki polecacie? Opinie

Z biegiem lat każdy lakier traci swój blask. Jeżeli Twój samochód znacznie częściej odwiedza myjnie szczotkowe, niż spędza czas z Tobą przy ręcznym myciu - utrata połysku nastąpi znacznie szybciej. Stosowanie dobrego wosku sprawi, że karoseria twojego auta odzyska dawny wygląd!

Zanim przystąpisz do samodzielnego woskowania, pamiętaj, aby swoją pracę odpowiednio zaplanować - po 1 - niech woskowanie przypada w dzień, w którym temperatura nie przekracza 20 stopni Celsjusza. Ustaw się w cieniu i dopilnuj, aby powierzchnia lakieru była chłodna. Po 2 - każda powierzchnia, na której planujemy pracować, musi być uprzednio właściwie przygotowana - w tym przypadku samochód musi być dokładnie umyty, a jeśli kondycja lakieru tego wymaga - również wyglinkowany. Odtłuszczenie pozwoli, aby wosk mocniej związał się z powierzchnią lakieru, dzięki czemu efekt utrzyma się zdecydowanie dłużej.

Wosk ma za zadanie wydobyć wszystko co najlepsze - głębię koloru, połysk godny lustra - ale jego funkcja nie jest wyłącznie estetyczna. Stworzona za jego pomocą warstwa hydrofobowa ułatwia spływanie wody po karoserii i zabezpiecza ją przed negatywnym wpływem środowiska zewnętrznego. Dodatkowym atutem wosku jest to, że odpowiednie jego nałożenie jest w stanie zniwelować mikroryski lakieru.

Rynek oferuje wiele różnych produktów, co za tym idzie - różnych technik. Najpopularniejszymi są - woskowanie “na mokro” oraz “na sucho”. To pierwsze jest zdecydowanie mniej wymagające, więc i jego efekt jest nietrwały. Nam zależy, aby Twój samochód nie tracił efektu WOW! Oczywiście, woskowanie “na sucho” również nie jest permanentne, ale jego rezultaty są w stanie utrzymać się nawet do 12 miesięcy!

Do nałożenia wosku metodą “na sucho” będziesz potrzebował odpowiednich narzędzi i wyróżniających się cech charakteru - zaopatrz się przede wszystkim w cierpliwość, bowiem jest to czynność bardzo czasochłonna i wymagająca dokładności. Poza tym, niezbędnymi akcesoriami okaże się aplikator w postaci gąbki oraz mikrofibra.

Wosk nakładaj za pomocą aplikatora. Osoby lepiej zaprawione w fachu nakładają go również palcami. Ważne, aby nałożona warstwa była cienka. Pamiętaj, aby woskowanie odbywało się element po elemencie - zapobiegnie to nadmiernemu wysychaniu wosku. co zdecydowanie utrudnia pracę. Jeżeli dotknięcie palcem obszaru, który woskowałeś, nie pozostawia śladu, możesz śmiało przejść do następnego kroku - polerowania. Poleruj za pomocą mikrofibry kolistymi ruchami, aż uzyskasz lśniący rezultat.

W tym miejscu jeszcze nie kończy się Twoja praca. Mianowicie wosk potrzebuje czasu, aby dobrze połączyć się z powierzchnią. Pozwól samochodowi odpocząć kilka godzin, a przez dobę unikaj jego kontaktu z wodą.

woskowanie samochodu

Dobre woskowanie tylko przy użyciu dobrego wosku!

Sprawdź nasze propozycje, a na pewno nie będziesz zawiedziony!

Hybrydowy wosk zawierający mieszankę wosku Carnauba oraz wosku syntetycznego. Posiada wysokie właściwości hydrofobowe i zdolność wyjątkowego wydobywania połysku.

W konsystencji tłusty, co zdecydowanie ułatwia aplikację w odróżnieniu od bardzo twardych wosków. Jego woń nie jest drażniąca, więc w zupełności nadaje się do pracy w zamkniętym pomieszczeniu. Jego pojemność przekłada się na wydajność, bo już 10g wystarczy do wykonania pracy na 1 samochodzie. Swoje efekty zachowuje do 9 miesięcy.

W pełni syntetyczny i bazujący na żywicach fluorowych tworzących na powierzchni samochodu bardzo trwałą hydrofobową powłokę ochronną, zdolną utrzymać się do 12 miesięcy. Występuje w 2 wersjach - dedykowanych do kolorów ciemnych i jasnych. Uzyskana przez niego powłoka chroni lakier przed szkodliwym działaniem promieni UV odpowiedzialnych za blaknięcie lakieru. Ceniony brytyjski magazyn motoryzacyjny

AutoExpress uznał go za najlepszy wosk 2017 roku. Do dziś ceniony wśród profesjonalistów i amatorów.

Wosk o unikalnej formule opartej o woski naturalne oraz syntetyczne. Precyzyjny dobór najwyższej jakości surowców pozwolił stworzyć wielozadaniową hybrydę, której miękka konsystencja gwarantuje łatwą i przyjemną aplikację. Dzięki temu ma zdolność tworzenia niebywale szklistej powłoki ochronnej, która pozostaje śliska w dotyku. skutecznie kryje niewielkie zarysowania i nadaje się do każdego koloru.

Autor

Redakcja

autokosmetykaopinie.pl