Co zrobić w przypadku pękniętej szyby przedniej

Uszkodzenie przedniej szyby zdarza się niespodziewanie. Szyba przednia jest ważnym elementem bezpieczeństwa Twojego pojazdu, a jej główną funkcją jest ochrona pasażerów, jak również zapewnienie, że poduszki powietrzne prawidłowo spełniają swoje zadanie, chroniąc pasażerów pojazdu. Mały chip na przedniej szybie może przekształcić się w pęknięcie na całej długości powierzchni i wymagać szybkiej wymiany, jeśli nie zostanie naprawiony. Twoja przednia szyba ma za zadanie chronić Cię przed zewnętrznymi elementami wchodzącymi do pojazdu i zapewnia do 60% wsparcia konstrukcyjnego dla Twojego pojazdu.

Uszkodzona przednia szyba utrudnia widoczność podczas jazdy i może być przyczyną wypadku. Pęknięta przednia szyba jest nie tylko niebezpieczna, ale w większości stanów jest również niezgodna z prawem. Prawo w różnych stanach jest różne, ale większość stanów w Stanach Zjednoczonych wymaga, aby Twoja przednia szyba była wolna od pęknięć lub czegokolwiek, co może zasłaniać Ci wzrok podczas jazdy. Jeśli masz pękniętą szybę, w zależności od stopnia uszkodzenia, możesz albo naprawić, albo wymienić uszkodzoną szybę.

Naprawa przedniej szyby

Wióry mniejsze niż jedna czwarta i pęknięcia o długości do trzech cali mogą być łatwo naprawione. Ponieważ małe pęknięcie lub chip na przedniej szybie może szybko przekształcić się w duże pęknięcie, ważne jest, aby naprawić przednią szybę tak szybko, jak to możliwe. Technik ustali, czy szyba może być naprawiona na podstawie trzech czynników: rozmiaru, głębokości i lokalizacji. Duże, głębokie pęknięcia w szybie, które sięgają do krawędzi szyby, będą wymagały wymiany, podczas gdy małe, płytkie odpryski z dala od krawędzi szyby mogą być naprawione. Naprawy szyby przedniej nie należy wykonywać, jeżeli uszkodzenie znajduje się w zasięgu wzroku kierowcy, czyli w części szyby zakrytej przez wycieraczkę kierowcy.

Wymiana przedniej szyby

Twoje bezpieczeństwo jest najważniejsze. Aby zapewnić integralność konstrukcji Twojego pojazdu, jak najszybciej zleć profesjonalistom ocenę swojej szyby i dokonaj wszelkich zalecanych napraw. W takim przypadku należy całkowicie wymienić przednią szybę:

  • - Szkło jest szkłem hartowanym, a nie laminowanym.
  • - Pęknięcie jest dłuższe niż banknot dolarowy
  • - Pęknięcie lub chip jest na tyle głębokie, że wbił się ponad połowę w przednią szybę.
  • - Pęknięcie lub chip wydłuża się do zewnętrznej krawędzi szyby przedniej.

Odpryski i pęknięcia na przedniej szybie pogarszają się wraz z upływem czasu, wahaniami temperatury lub w wyniku powtarzających się uszkodzeń. Pęknięcie na przedniej szybie zagraża Twojemu bezpieczeństwu. Poproś renomowany warsztat naprawczy o ocenę Twojej szyby i poinformowanie Cię, czy można ją naprawić lub czy wymaga wymiany. Naprawa lub wymiana uszkodzonej lub pękniętej szyby jest prosta, szybka i ekonomiczna.

 

Autor

Redakcja

autokosmetykaopinie.pl