Letnie wskazówki dotyczące bezpieczeństwa na drogach wiejskich

Udostępnij Facebook Twitter

Organizacja zajmująca się bezpieczeństwem drogowym i awariami GEM Motoring Assist apeluje do kierowców, aby tego lata spodziewali się niespodziewanego podczas podróży drogami wiejskimi.

Chociaż poziom ruchu jest ogólnie lżejszy, drogi wiejskie stanowią prawie 60% wszystkich ofiar śmiertelnych (łącznie 943 w 2015 roku, w porównaniu z 577 na drogach miejskich).

"Jazda na wsi jest zwykle wielką przyjemnością, z dobrymi widokami, spokojnymi drogami i różnorodnością interesującego terenu" - powiedział oficer bezpieczeństwa drogowego GEM Neil Worth.

"Ale wąska, kręta droga oferuje bardzo mało wskazówek co do tego, co może być za następnym zakrętem. Dlatego namawiamy kierowców, aby spodziewali się niespodziewanego i upewnili się, że mają czas i miejsce, aby bezpiecznie zatrzymać się w razie potrzeby.

"Co znajduje się za rogiem na wiejskiej drodze o ograniczonej widoczności? Może to być inny samochód lub motocykl jadący zbyt szybko, grupa rowerzystów na wycieczce, owce lub bydło przechodzące przez drogę, koń i jeździec, dzikie zwierzę, wolno poruszający się ciągnik rolniczy...

"Chodzi o to, że dopóki nie masz doskonałej widoczności tego, co jest przed Tobą, musisz być gotowy na przewidywanie tego, co może się tam znajdować. Dostosowując odpowiednio swoją prędkość i pozycję, robisz swoje, aby zapewnić bezpieczeństwo sobie i innym użytkownikom drogi."

Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa na drogach wiejskich

    Upewnij się, że korzystasz z istniejącego oznakowania, aby sobie pomóc. Typowe znaki to seria białych szewronów na czarnym tle, wskazujących na ostry zakręt. Zwolnij, nawet jeśli ogłoszone ograniczenie prędkości wynosi 30 mil/h. Ze względu na wąskie drogi krajowe, miejsca do wyprzedzania są czasami umieszczone na nasypach lub krawędziach. Przygotuj się na to, że w razie potrzeby będziesz mógł w nie wjechać. Zachowaj bezpieczeństwo i nigdy nie przekraczaj dozwolonej prędkości. Drogi wiejskie są często używane jako skrót lub ucieczka od zatłoczonych dróg głównych. Korzystanie z nich może w rzeczywistości oznaczać dłuższą drogę do celu, co prowadzi do tego, że się spieszysz. Zwolnij. Drogi wiejskie mogą być w złym stanie technicznym. W razie jakichkolwiek oznak takiego stanu rzeczy bądź przygotowany na dziury w jezdni i inne uszkodzone powierzchnie, które mogą poważnie uszkodzić Twój pojazd. Jeźdźców konnych należy omijać bardzo powoli i z daleka, dopóki nie będzie można bezpiecznie przejechać.

Autor

Redakcja

autokosmetykaopinie.pl