Trendy w kupowaniu samochodów w Ahmedabadzie

Indie to drugi po Chinach kraj na świecie pod względem liczby ludności i siódmy pod względem powierzchni. Od momentu uzyskania niepodległości, Indie znajdują się na ścieżce ciągłego wzrostu i rozwoju w zakresie gospodarki, infrastruktury, rozwoju społecznego i przemysłu. Rynek samochodowy w Indiach, powoli i systematycznie, przekształcił się w szybko rozwijające się centrum operacyjne dla wielu międzynarodowych producentów samochodów. W Indiach jest wiele miast, które stały się prekursorami szybkiego rozwoju, a każde z nich ma swój własny poziom ekskluzywności. Postęp danego miasta zależy od wielu czynników, takich jak infrastruktura, drogi, rozwój przemysłu i standard życia.

Trendy w kupowaniu samochodów w Ahmedabadzie

auto

Ahmedabad, położony w stanie Gujarat, jest jednym z najbardziej znaczących miast w kraju, które odnotowało ogromny wzrost w ciągu ostatnich kilku dekad. Co zrozumiałe, rynek samochodowy w Ahmedabadzie również poczynił znaczne postępy, a w mieście odnotowano wzrost popytu na samochody. Uważany za jeden z największych ośrodków handlowych w kraju, Ahmedabad jest domem dla wielu gałęzi przemysłu, które obejmują tekstylia, klejnoty, biżuterię i dżinsy. Często mówi się, że Ahmedabad reprezentuje rodzaj dobrobytu, jaki Gujarat osiągnął na przestrzeni lat. Rynek samochodowy w Ahmedabad rozwinął się szybko z kilku powodów.

Po pierwsze, wzrost dochodów ludzi ułatwił proporcjonalny wzrost w ich zdolności nabywczej, co pozwala im na zakup nowych samochodów. Po drugie, producenci samochodów zauważyli rodzaj potencjału rynku samochodowego w Ahmedabad posiadać. W rezultacie, we współpracy z instytucjami finansowymi, producenci samochodów zaoferowali klientom lukratywne programy, aby ich przyciągnąć. Innym czynnikiem krytycznym, który wpłynął na rynek samochodowy w Ahmedabad jest wsparcie rządu w postaci redukcji ceł importowych i rozluźnienia przepisów dotyczących kapitału własnego.

Trendy zakupu samochodów w Ahmedabad.

Istnieje jednak wiele powodów, które należy zbadać przed podjęciem rozstrzygających wniosków na temat rynku samochodowego danego miasta. Ahmedabad, w tym przypadku, ma szczegółową listę przesłanek, które wpływają na jego rynku samochodowym. W pierwszej kolejności, to miasto jest domem dla wielu kupców, począwszy od klasy średniej do wysokiej klasy tych. Według doniesień, większość z tych kupców mają zdolność do zakupu pojazdów, które kosztują w zakresie od Rs. 8 lakh do Rs. 10 lakh. Ludzie klasy biznesowej, w szczególności, mają preferencje do zakupu samochodów, które są wygodne, stylowe i załadowany z funkcji bezpieczeństwa. Jednak Ahmedabad posiada również populację klientów wrażliwych na cenę, którzy mają tendencję do ulegania wpływom czynników takich jak kompaktowość, wydajność paliwa i przystępność cenowa. Ludzie ci, należący do grupy wiekowej 30-50 lat, preferują zakup samochodów takich jak Maruti Suzuki Swift, Hyundai i20, Honda City, Volkswagen Vento.

Będąc miastem, które posiada wiele instytucji edukacyjnych na najwyższym poziomie, Ahmedabad ma dużą populację studentów. Studenci mieszkający w Ahmedabad mają preferencje dla dwóch kółek, takich jak Honda Activa, Honda Aviator i Vespa. Automatyczne dwukołowce, jeśli spojrzeć logicznie, są idealne dla studentów, biorąc pod uwagę ich mobilność, przystępność cenową i oszczędność paliwa. Rodziny studentów niechętnie podchodzą do zakupu rowerów ze względu na ich skłonność do wypadków. Ponadto, rowery są kupowane przez ludzi z klasy robotniczej, którzy potrzebują wydajnego pojazdu do codziennego transportu. Nie przeszkadza to jednak koncernom samochodowym, które widzą w dobrze wykształconych studentach swoich przyszłych klientów.

Rozwój infrastrukturalny miasta pod względem systemu transportowego odgrywa ogromną rolę w podejmowaniu decyzji przez nabywcę samochodu. Raporty wskazują, że ludzie mieszkający w miastach z dobrze rozwiniętym systemem transportowym wolą unikać używania samochodów do przemieszczania się na duże odległości, ze względu na wysokie koszty i obciążenie organizmu. Ahmedabad posiada znakomitą sieć autobusów, popularnie zwaną systemem BRTS, która jest głównym sposobem dojazdu do pracy dla osób, które muszą pokonywać duże odległości do pracy. Warto zauważyć, że nie tylko klasa robotnicza preferuje system BRTS, ludzie zatrudnieni w Multi National Corporations (MNC), zarabiający pokaźne pensje, również podróżują autobusami. Jednak ludzie w Ahmedabadzie nadal mają wysoką skłonność do kupowania samochodów do użytku osobistego. Ponadto miasto rozwija się w szybkim tempie i obecnie sieć autobusowa nie jest w stanie objąć całego Ahmedabadu. Tak więc, ludności mieszkającej w takich częściach Ahmedabad wolą posiadać samochód, który służy ich zawodowych i osobistych celów, jak również.

Wielu ekspertów uważa, że rynek samochodowy może zostać pobudzony przez stały postęp ekonomiczny i infrastrukturalny Ahmedabad. Według doniesień, rząd stworzył plan poprawy stanu starszych części miasta wraz z rozwojem nowych. Nowe obszary, które mają powstać w najbliższych latach, mają być szerokie, przestronne i wyjątkowo dobrze zaplanowane. Miałoby to bezpośredni wpływ na warunki ruchu drogowego, czyli byłyby one mniej zatłoczone i ułatwiałyby jazdę. Władze zaplanowały również rozwój Ahmedabadu w układzie okrężnym, co poprawi warunki jazdy w mieście. Ponadto, rozwój nowych obszarów oznacza, że ludzie mieszkający w nich będą mieli dobre dochody, a tym samym wyższy poziom przystępności cenowej.

Jednym z głównych czynników, który bezpośrednio wpływa na rynek samochodowy każdego regionu, miasta lub kraju jest istniejąca sieć dróg. Ahmedabad jest uważany za dobre miejsce do prowadzenia samochodów z powodu umiarkowanego poziomu natężenia ruchu. Eksperci uważają, że największym powodem, dla którego warunki drogowe są korzystne, jest godny szacunku poziom świadomości ludzi, co prowadzi do mniejszych korków i wypadków. Drogi w Ahmedabadzie są naprawdę wysokiej jakości i mają bezpośredni wpływ na długowieczność pojazdów.

Jeśli spojrzymy na wszystko z perspektywy czasu, można śmiało powiedzieć, że Ahmedabad jest dobrym centrum operacyjnym dla firm samochodowych. Obecność bogatej klasy kupieckiej, wielki postęp infrastrukturalny i wsparcie udzielane przez rząd łączą się razem, aby zwiększyć perspektywy producentów samochodów. Przy obecnym rozwoju, który następuje w szybkim tempie, w przyszłości sytuacja będzie się poprawiać, co będzie obejmować lepsze drogi i większą siłę nabywczą obywateli.

Dowiedz się więcej na https://autokosmetykaranking.pl/

Autor

Redakcja

autokosmetykaopinie.pl