Opinie konsumenckie o produktach marki Menzerna

Już od 1888 roku można cieszyć się z obecności produktów marki Manzerna na rynku. To dzięki nim możliwe jest uzyskanie idealnego efektu, jeśli chodzi o połysk lakieru, ponieważ brak w nich silikonu, który w niektórych przypadkach mógłby zniszczyć samochodowy lakier. Nie tylko pomogą one w odnowie lakieru, ale także wspomogą jego ochronę.

Menzerna

Manzerna jest znana przede wszystkim z past i innych produktów służących do polerowania. Nawet perfekcjoniści docenią wyjątkową jakość produktów, przekładających się na efektywność ich działania. Przed zakupem warto jednak dowiedzieć się, w jaki sposób najlepiej jest używać tego typu preparatów? Okazuje się, że tego typu czynność jest niezwykle prosta, a rezultat znacznie przewyższa oczekiwania. Na początku niezbędne jest przygotowanie powierzchni, która ma zostać wypolerowana. Do tego celu należy użyć materiału szlifierskiego, dobranego w odpowiedni sposób. Powstawanie drobnych zarysowań na danej powierzchni jest standardowym wynikiem szlifowania, jednak by nie dopuścić do powstania większych rys należy właściwie dobrać granulację materiału szlifierskiego.

Menzerna - pasta polerska

Rysy powstałe po szlifowaniu można usunąć przy pomocy pasty Menzerna Heavy Cut Compound 1100 (FG500). Do tego celu nadaje się również Menzerna Heavy Cut Compound 400 (FG400). To najtwardsze pasty polerskie, które należy rozprowadzać na wybranej powierzchni przy pomocy takich produktów jak gąbka lub specjalne polerskie futro. Natomiast przy usuwaniu pasty najlepiej jest skorzystać z płynu Menzerna Control Cleaner. To bardzo ważne, by robić to od czasu do czasu.

Stosowanie pasty polerskiej

Sprawdzanie stanu powierzchni nad którą się pracuje pozwala stwierdzić, czy lakier został już odpowiednio wypolerowany. Przy polerowaniu zazwyczaj stosuje się kilka past o różnej twardości, dlatego tak istotne jest sprawdzanie, czy uzyskany został odpowiedni stopień korekcji lakieru. Po zastosowaniu jednej z wymienionych past zaleca się używanie takiego produktu jak Medium Cut Polish 2500. Ta pasta ma średnią twardość, dzięki czemu można uzyskać idealny efekt po zastosowaniu pasty o dużej twardości.

Menzerna 3 in 1

Istnieje możliwość zastosowania tylko jednego produktu zamiast kilku. Takie działanie wykazuje na przykład pasta Menzerna 3in1. Dzięki niej możliwe jest szybsze uzyskanie pożądanego rezultatu. Aby uzyskać zadowalający efekt, wystarczą dwie sesje polerowania. Warto jednak pamiętać, że w przypadku głębokich zarysowań ta pasta może być mniej skuteczna i konieczne będzie powtórzenie sesji lub użycie standardowych past o różnych twardościach. By nadać powierzchni odpowiedni połysk po polerowaniu pastą Menzerna 3in1, można użyć jednego z takich produktów jak: Menzerna Final Finish FF3000, Menzerna Super Finish 3500 lub Menzerna Super Finish+ 3800. Przy tej czynności niezbędna jest również miękka szmatka, najlepiej wykonana z mikrofibry.

Kup produkty Menzerna w sklepie Motogo:

Menzerna

 

OPINIE 
 

 
Lidka
POLECAM 


Menzerna Heavy Cut Compound 1100 (FG500) to wyjątkowy środek, który zagwarantował mi szybką renowację lakieru. Teraz samochód wygląda jak nowy dzięki temu produktowi pozbyłam się głębszych zarysowań. Jak najbardziej na plus! Polecam. 

ZALETY WADY
skuteczny produkt brak
cena 
wydajny
 
   
   

Autor

Redakcja

autokosmetykaopinie.pl