Trendy w kupnie samochodów w Bangalore

Indie to szybko rozwijający się kraj z ogromną populacją, która jest dość zróżnicowana pod względem standardu życia, zawodu, dochodów i wyborów. Nie trzeba dodawać, że niektóre miasta w kraju galopowały przed innymi pod względem postępu gospodarczego i przemysłowego. Z czasem coraz więcej miast wysuwa się na czoło list przebojów, stając się centrami rozwoju przemysłowego w poszczególnych regionach.

regionach. Bengaluru, dawniej znane jako Bangalore, jest jednym z takich miast, które w ciągu ostatnich kilku dekad odnotowało ogromny postęp. Stało się ono technologicznym centrum kraju i siedzibą biur kilku najlepszych korporacji na świecie. Ten postęp był wynikiem wspaniałego rozwoju infrastruktury, w tym udogodnień obywatelskich, dróg, budynków i rynków. Co ciekawe, w Bangalore jest duża liczba samochodów, które są dość zróżnicowane pod względem marek, cen i typów.

Trendy w kupowaniu samochodów w Bangalore

Aby zrozumieć rodzaj popytu na samochody w danym mieście, należy najpierw przeanalizować jego dane demograficzne i poczynić obserwacje. Statystyki sugerują, że Bangalore było drugą najszybciej rozwijającą się metropolią w Indiach w latach 1991-2001. W 2011 roku Bangalore liczyło około 8,5 miliona mieszkańców, co automatycznie wskazuje na wysoką liczbę samochodów sprzedawanych w mieście. Po pierwsze, trzeba by przeanalizować rodzaj wymagań, jakie ludzie będą mieli w zakresie samochodów. Wiadomo, że Bangalore jest ośrodkiem sektora technologii informacyjnych, co czyni miasto jednym z najbardziej znaczących centrów handlowych w Indiach. Firmy takie jak Deloitte, Accenture, Cisco, Dell, Yahoo!, Microsoft i wiele innych mają swoje biura korporacyjne w Bangalore, co obrazuje sprawność miasta.

Automatyczną implikacją tych wszystkich faktów i liczb jest populacja wykształconych i należących do klasy robotniczej ludzi obecnych w Bangalore, osiągających godne szacunku dochody. Producenci samochodów w kraju zawsze patrzą w przyszłość, aby takie miejsca stały się ich centrami generowania wolumenów i zwiększania udziału w rynku. Ostatnie badania sugerują, że ludzie pracujący w MNC mają tendencję do wybierania samochodu jako podstawowego środka transportu. Ten czynnik sprawił, że Bangalore stało się ważną strategiczną lokalizacją dla takich firm jak Maruti Suzuki, Hyundai, Toyota, Tata Motors oraz Mahindra & Mahindra. Hatchback jest zdecydowanie najpopularniejszym segmentem indyjskiego rynku samochodowego, co można wyrazić w statystykach sugerujących jego dominację. W szczególności, dwaj czołowi producenci samochodów w Indiach, Maruti Suzuki i Hyundai, polegają w dużej mierze na swoich hatchbackach, aby utrzymać udział w rynku i generować sprzedaż. W rezultacie Bangalore stało się miastem, w którym po drogach jeździ duża liczba hatchbacków. Analitycy uważają, że jest to automatyczny wybór, biorąc pod uwagę rodzaj przydatności hatchbacka w metropolii. Największą zaletą hatchbacka są jego właściwości jezdne, które sprawiają, że łatwo nim manewrować w zatłoczonych warunkach drogowych.

Duża część ludzi w Bangalore, zwłaszcza klasa robotnicza, woli podróżować samochodami. Istnieje kilka powodów, które można przypisać temu trendowi, który podniósł popyt na samochody w "Dolinie Krzemowej Indii". Po pierwsze, system transportu publicznego w Bangalore nie jest tak wydajny, biorąc pod uwagę rangę miasta pod względem modernizacji. System riksz w Bangalore nie jest wystarczająco zorganizowany i jest niewystarczający, aby zaspokoić potrzeby mieszkańców. Po drugie, linia metra, według raportów, obejmuje tylko około 3 procent całego obszaru miasta, przez co duża część miasta pozostaje poza zasięgiem. Poza tym Bangalore charakteryzuje się dużą gęstością zaludnienia, a do tego dochodzi duża ilość dróg wewnętrznych. Aby uniknąć pokonywania pieszo dużych odległości, mieszkańcy Bangalore wolą podróżować samochodem.

Trendy w kupowaniu samochodów w Bangalore.

Bangalore jest nie tylko ośrodkiem handlowym, ale również posiada wiele znaczących instytucji edukacyjnych. To sprawia, że lokalna społeczność jest mieszanką studentów, profesjonalistów, biznesmenów i klasy pracującej. W związku z tym, popyt na rodzaje samochodów różni się drastycznie, od hatchbacków do luksusowych samochodów. Z jednej strony, są ludzie, którzy prowadzą takie jak Maruti Suzuki Swift, Hyundai i10 i Ford Figo. Jednak istnieje sekcja nabywców, którzy kupują luksusowe samochody od takich marek jak Mercedes-Benz, Audi, BMW, Volvo i Jaguar Land Rover. Jeśli ktokolwiek rozejrzy się po mieście, będzie przytłoczony widokiem licznych luksusowych samochodów, które przemierzają okoliczne miejscowości. Ta różnorodność w wyborze samochodów sprawia, że Bangalore jest świetnym ośrodkiem dla wszystkich firm samochodowych, zarówno tych, które zaspokajają potrzeby mas, jak i tych, które mają swój niszowy rynek.

Przemysł i turystyka to dwa najważniejsze aspekty Bangalore jako miasta. Ponieważ w mieście znajduje się wiele biur korporacyjnych, firmy wynajmują lub kupują własną flotę samochodów do przewozu pracowników. W większości przypadków, samochody takie jak Chevrolet Tavera, Tata Sumo, Toyota Innova i Tata Indica są używane jako środki transportu dla korporacyjnej klasy pracującej. Bangalore to doskonała mieszanka dobrej pogody, dziedzictwa kulturowego i nowoczesnej infrastruktury. Z tego powodu miasto jest bardzo aktywne turystycznie przez cały rok. Przemysł turystyczny w dużej mierze zależy od rodzaju systemu transportowego. W Bangalore znajduje się kilka biur podróży, które świadczą usługi dla turystów w zakresie zwiedzania atrakcji i popularnych miejsc. To, ponownie, zwiększa popyt na samochody w mieście.

Bangalore, stolica stanu Karnataka, jest jednym z najbardziej ruchliwych miast w Indiach, czy to pod względem handlu, handlu, turystyki czy edukacji. W wyniku kulminacji wszystkich tych czynników, miasto ma dość wysoki popyt na samochody. Ludność Bangalore, w tym mieszkańców, studentów, biznesmenów, klasy robotniczej i profesjonalistów, ma preferencje do podróżowania w samochodach. Powody takie jak brak wydajnego systemu transportowego, kompaktowe drogi i duża populacja entuzjastów samochodów łączą się, aby zwiększyć rosnący popyt na samochody w Bangalore.

Autor

Redakcja

autokosmetykaopinie.pl