Najlepsze samochody dla rodzin z małymi dziećmi

Udostępnij Facebook Twitter

SUV-y mogą zajmować wysokie pozycje w rankingach sprzedaży, ale nowe badania wykazały, że MPV są lepszym wyborem dla rodzin z małymi dziećmi dzięki możliwości zmieszczenia większej liczby fotelików dziecięcych.

What Car? przetestował 16 pojazdów, od luksusowych SUV-ów po MPV, aby sprawdzić, jak dobrze mieszczą one trzy foteliki dziecięce.

Chociaż wiele MPV i SUV-ów ma siedem siedzeń, nie wszystkie z nich mogą pomieścić więcej niż dwa foteliki dziecięce w tylnych rzędach samochodu, ponieważ są tylko dwa mocowania ISOFIX.

Spośród siedmiu testowanych dużych SUV-ów z silnikami konwencjonalnymi, What Car? było w stanie zamontować wszystkie trzy foteliki dziecięce tylko w dwóch modelach - Peugeot 5008 i Kia Sorento.

W czterech z testowanych dużych SUV-ów zabronione było umieszczanie fotelików dziecięcych w drugim lub trzecim rzędzie, a ten, w którym można było zamontować trzeci fotelik w drugim rzędzie, nie był wystarczająco szeroki, aby to zrobić.

Luksusowe SUV-y uzyskały lepsze wyniki niż ich budżetowe odpowiedniki - w trzech z czterech testowanych modeli można było zamontować trzy foteliki dziecięce.

Dla kontrastu, spośród czterech testowanych przez What Car? MPV, wszystkie były w stanie pomieścić trzy foteliki dziecięce z punktami ISOFIX. Najnowsze modele Seat Alhambra i VW Touran posiadają punkty ISOFIX na wszystkich pięciu tylnych siedzeniach pasażera - to rekord, któremu dorównuje tylko jeden z luksusowych SUV-ów; Audi Q7.

Tesla Model X jest obecnie jedynym pojazdem elektrycznym, który może pomieścić na tylnych siedzeniach więcej niż dwa foteliki dziecięce.

"To tylko pokazuje, jak ważne jest dla nowych rodziców, zwłaszcza tych z wieloma dziećmi, aby odrabiać pracę domową przy zakupie nowego samochodu" - powiedział Steve Huntingford, redaktor What Car?

"Pojazd może charakteryzować się siedmioma miejscami, ale jeśli tylko dwa mogą pomieścić fotelik dziecięcy, może to nie być idealny wybór".

Najlepsze pojazdy dla trzech fotelików dziecięcych

Autor

Redakcja

autokosmetykaopinie.pl