Kierowcy zachęcani są do zakupu ubezpieczenia samochodowego

 

Średnia cena ubezpieczenia samochodu wzrosła o prawie 50 funtów w ciągu 12 miesięcy, twierdzi nowe dane, co oznacza, że jest to ważniejsze niż kiedykolwiek dla kierowców, aby rozejrzeć się i znaleźć najlepszą ofertę.

Według najnowszego indeksu cen ubezpieczeń samochodowych Confused.com, kierowcy mogą teraz oczekiwać, że zapłacą średnio 809 funtów za swoje ubezpieczenie komunikacyjne, po wzroście o 47 funtów (6%) w ciągu ostatniego roku.

Badania wykazały, że prawie połowa (46%) brytyjskich kierowców zauważyła wzrost cen ich polis. Spośród tych kierowców, ponad jedna trzecia (37%) dokonała zakupów i zmieniła polisę na lepszą, oszczędzając średnio 59 funtów.

Jednak niektórzy odnotowali jeszcze większe oszczędności - jeden na sześciu (17%) znalazł ofertę tańszą o 100 funtów od pierwotnej ceny.

Oczywiste jest, że rozejrzenie się dookoła może przynieść kierowcom oszczędności, ale dodanie dodatkowych urządzeń zabezpieczających lub wybranie ubezpieczenia na czarną skrzynkę również może skutkować niższą ceną polisy samochodowej.

Kierowcy mogą również zaoszczędzić pieniądze płacąc rocznie. Chociaż płacenie co miesiąc jest wygodniejsze, to jest to jak zaciąganie małej pożyczki, która zazwyczaj jest oprocentowana. A według danych Confused.com może to kosztować nawet o 16% więcej niż cena roczna

"Fakt, że koszty ubezpieczenia samochodu wzrosły nie jest wiadomością, której szczególnie teraz potrzebujemy" - powiedziała Louise O'Shea z Confused.com. "Rok do roku ceny są w górę, ale w ciągu ostatnich kilku miesięcy nie zmieniły się tak bardzo.

"Jednak w wyniku blokady większość ludzi używa swoich samochodów mniej, dlatego jest prawdopodobne, że zobaczymy pewne zmiany w cenach w nadchodzących miesiącach, ponieważ ubezpieczyciele dostosowują się do tego.

"Proszę nie płacić więcej niż musisz - poświęć kilka minut, aby sprawdzić swój list odnowienia i uzyskać tańszą cenę, ponieważ teraz, bardziej niż kiedykolwiek, to jest tak ważne, aby rozejrzeć się".

Więcej na: http://orlenwir.pl

Autor

Redakcja

autokosmetykaopinie.pl