Zapachy do samochodu - by jazda była przyjemniejsza

Bardzo wiele osób ma teraz własny samochód, którym przemierza ulice, żeby dotrzeć do pracy, albo wyjeżdża w trasy do rodziny czy na wakacje. Im dłuższa i trudniejsza trasa, tym wygodniejsza powinna być jazda. Można ją sobie uprzyjemnić nie tylko takimi gadżetami jak nakładka masująca na fotel, ale i miłym, orzeźwiającym lub uspokajającym zapachem. Jaki najlepiej wybrać do samochodu? Co jest do wyboru?

Najpopularniejsze zapachy do samochodu

Najpopularniejszym zapachem, który pojawia się w wozach jest zapach choinki. Odświeżający, kojący zapach igliwia ukryty w zielonej choince, zawieszanej przy wewnętrznym lusterku to już standard. Wielu właścicieli samochodów po prostu nie wyobraża sobie innych odświeżaczy powietrza, choć dostępnych rodzajów jest naprawdę bez liku! Oczywiście, zapach lasu niekoniecznie musi być ukryty właśnie w odświeżaczu o kształcie choinki. Znajdziemy i inne, podobnie pachnące, a także sporo odświeżaczy wydzielających na przykład zapach lawendy czy cytrusów. Wierzchnia warstwa takiej zawieszki pokryta jest aromatyzowanym papierem, który wydziela zapach. Są to odświeżacze dostępne dość powszechnie i o niskiej cenie. Niestety, pachnące cząsteczki z czasem się ulatniają - nie jest jednak problemem kupić następną, podobną choinkę. Niestety, zapach ten - choć bardzo przyjemny - nie jest w stanie przykryć wielu innych, jak na przykład dym z papierosów. Jeśli więc odświeżacz ma za zadanie nie tylko nadawać zapach w pojeździe, ale również maskować zapachy nieprzyjemne, nie jest to do końca dobry wybór. 

Nowoczesne odświeżacze do samochodu

Innym rozwiązaniem może być użycie odświeżacza powietrza w sprayu. Tego rodzaju odświeżacze powietrza potrafią przykryć inne, nieprzyjemne zapachy. Są więc bardzo praktyczne, choć trzeba pamiętać o ich używaniu, bowiem nie wydzielają zapachu same. Niestety, aplikacja nie jest zbytnio trwała - zapach unosi się jedynie przez kilka chwil. W dodatku używanie ich w przestrzeni pojazdu - przecież ograniczonej - może wywołać na przykład zawroty głowy, jeśli zapach jest mocny, a ilość użytego odświeżacza spora. Na szczęście są i inne rozwiązania - na przykład odświeżacze powietrza w żelu czy zapachy w płynie. Jeśli chodzi o ten pierwszy rodzaj, można się zdecydować na zapach żelowy z przyssawkami lub zapach w postaci kuleczek żelowych. Z kolei odświeżacze w płynie są bardzo trwałe, więc długo pachną, jednak trzeba uważać, żeby buteleczka nie przeciekała i jej zawartość nie rozlała się w pojeździe. Sporo kierowców decyduje się więc na zapachy elektryczne. Kierowcy mogą mieć wpływ nawet na intensywność zapachu, choć takie produkty potrzebują źródła zasilania - co jest utrudnieniem, gdy na przykład już używa się wideorejestratora czy nawigacji. Jak zatem widać, każde rozwiązanie ma swoje wady i swoje zalety. Niewątpliwie jednak warto skorzystać z możliwości montażu w swoim pojeździe odświeżacza powietrza. Dzięki temu podróż będzie zawsze przyjemniejsza, a zapachy nastroją nas pozytywnie na cały dzień czy zniwelują stres po ciężkiej pracy. 

 

Autor

Redakcja

autokosmetykaopinie.pl