Różne typy nadwozi samochodowych

Style nadwozia samochodu

Kupowanie samochodu może być męczącym procesem, zwłaszcza jeśli jest to pierwszy raz. Każda osoba ma bardzo specyficzne potrzeby. Trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników - cenę, wielkość rodziny, rodzaj paliwa, przebieg. Jeśli jest to zakup z drugiej ręki, można nawet spojrzeć na wiek samochodu, liczbę właścicieli i przebieg.

Ważnym czynnikiem, który wpływa na tę decyzję jest rodzaj nadwozia. Na papierze wydaje się, że jest to stosunkowo prosty czynnik dla klienta. Przykładowo, jeśli samochód jest przeznaczony dla rodziny składającej się z więcej niż 5 osób, to wymaga on dużego samochodu. Samochód do domu do biura i z powrotem, 5 razy w tygodniu w ruchu miejskim może potrzebować mniejszy rozmiar samochodu. Istnieje kilka takich braków potrzeb indyjski klient stara się spełnić kupując typ ciała, który mu odpowiada.

 

Jednakże, coraz bardziej szczegółowe, jeden zdaje sobie sprawę, że istnieje kilka akronimów napędzane, zamieszanie tworząc aspekty typów nadwozia.Na przykład, co jest rzeczywista różnica między MUV i SUV? Czy jest jakaś różnica między MPV (Multi-Purpose Vehicle) i MUV (Multi Utility Vehicle)? Co to jest Compact Sports Utility Vehicle? Są to rodzaje pytań, które mogą opóźnić decyzję o zakupie klientów.W tym artykule staramy się krótko wyjaśnić różne style nadwozia samochodów.

Typy nadwozia samochodu jest szeroki temat do czynienia z i nazwy podane również różnią się w zależności od kraju.Nazwy sągiven w zależności od projektu, użyteczność, technologia stosowana i customization.In ten artykuł mamy do czynienia głównie z nazwami używanymi w Indiach.

Niektóre z ważnych stylów nadwozia samochodu są wymienione poniżej.

1. Hatchback 2. Sedan 3. MUV/SUV 4. Coupe 5. Kabriolet 6. Wagon 7. Van 8. Jeep

Hatchback

Różne typy nadwozia samochodów

 

Małe samochody z 4 drzwiami i drzwiami bagażnika (dickey) są klasyfikowane jako hatchback. Generalnie są one zaprojektowane z myślą o wygodnym siedzeniu dla 4 pasażerów i małej przestrzeni bagażnika do umieszczenia jednej lub dwóch toreb. Wielkość hatchbacka różni się w zależności od projektu. Może to być super mini, lub większy. Konstrukcja jest taka sama, ale wielkość wnętrza i przestrzeń bagażowa różnią się. Producenci nieustannie starają się wprowadzać ulepszenia do swojej oferty. Na przykład, przestrzeń bagażnika w nowym Hyundai Grand i10 jest większa niż w pierwszej generacji i10. Zazwyczaj hatchbacki są niezwykle wygodne do jazdy po mieście, ponieważ są idealne w dużym ruchu, pomagają w łatwym parkowaniu i dają przyzwoity przebieg.

Niektóre z przykładów hatchback są Maruti Suzuki 800, Alto, Hyundai i10, i20, Fiat Grande Punto, Tata Indica, Indica Vista i tak dalej. Nawet Tata Nano i Mahindra Reva electric są klasyfikowane jako hatchbacki.

Sedan

Różne typy nadwozia

Sedany to samochody przeznaczone do wygodnego siedzenia dla 5 pasażerów. Sedany pochodzą z większych rozmiarów bagażnika, który może być używany do przewozu większej ilości bagażu.Cechy sedan obejmuje większe wymiary ogólne, tj. długość, szerokość, wysokość i rozstaw osi. Wiele razy istniejąca konstrukcja samochodu hatchback jest sam używany do sedan z przestrzeni bagażnika rozszerzony. W ramach samej klasy sedan, istnieje wiele różnych opcji dostępnych w zależności głównie od wymiarów. Te większe pojazdy będą wymagać wyższych stawek podatkowych, a tym samym ogólny koszt również wzrasta.Koszt samochodu w dużej mierze zależy od kosztów produkcji, podatku drogowego w danym stanie / terytorium itp.

Niektóre z przykładów Sedan są Indigo eCS, Indigo Manza, Swift Dzire, Mahindra Verito, Ford Fiesta, Hyundai Verna, Renault Scala, Honda Amaze, City, Civic, Accord, Chevy Sail, Cruze, Skoda Rapid, Laura, VW Jetta, Passat i tak dalej.

MUV/SUV

Różne typy nadwozia

 

Mimo że MUV (Multi Utility Vehicle) i SUV (Sport Utility Vehicle) mają podobne konstrukcje, różnią się znacznie między sobą. Pojazdy MUV są zaprojektowane tak, aby tworzyć użyteczność. Byłoby elastyczne opcje siedzeń od 7, 8, 9 i 10 tak dalej. Ciało jest zbudowane na ramie podwozia i może przewozić duże ilości bagażu. Ogólnie rzecz biorąc, nie ma kompromisu na comfortand funkcji w MUV w porównaniu do SUV. Najlepszym przykładem dla MUV byłby Mahindra Bolero lub Tata Sumo, Force Motors Trax.

SUV to pojazdy przeznaczone do użytkowania w każdych warunkach drogowych, od autostrad po drogi krajowe. W tym typie przywiązuje się wagę do wszystkich czynników, takich jak zastosowanie zaawansowanej technologii w silniku, skrzyni biegów, mechanizmie różnicowym, opcji 4WD, przestrzeni wewnętrznej. SUV's mają cechy dostosowane do długich jazd, dobra technologia dla zawieszenia, i tak dalej.Głównym punktem o SUV jest znaczenie nadane do dopasowania i wykończenia (zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz) i jakości jazdy.

Pojazdy takie jak Mahindra Bolero, Xylo, Tata Sumo, Force Trax i Toyota Innova są klasyfikowane w MUV tylko. Pojazdy takie jak Mahindra Scorpio, XUV 500 i Tata Safari Storme są klasyfikowane jako SUV ze względu na ich konstrukcję i zdolność do użytkowania w każdych warunkach drogowych. Nawet Skoda Yeti zaliczana jest do kategorii SUV.

Pojazdy takie jak Toyota Fortuner, Honda C-RV, Mitsubishi Outlander, Montero, Ford Endeavour, BMW X1 i Audi Q series są klasyfikowane jako SUV, ale należą do wyższej kategorii cenowej.

Coupe

Różne typy nadwozia samochodów

 

Coupe to nazwa nadana samochodom typu sedan z dwojgiem drzwi tylko. dwoje drzwi są nieco większe i choć tylne siedzenie jest dostępne w niektórych modelach, można przejść do środka przez przesunięcie przednich foteli. Tutaj główną wagę przywiązuje się do stylizacji, luksusu i wizerunku. Coupe projekt jest używany głównie w krajach europejskich i w Indiach, choć dostępne, numberpeople, które preferują ten typ jest bardzo mniej.

Przykłady dla Coupe są Aston Martin V8 Vantage Coupe, Audi RS 5 Coupe i tak dalej.

Convertible

Różne typy nadwozia samochodu

 

Convertible samochody są samochody, których linia dachu może być usunięty lub ponownie zamontowany w razie potrzeby. Generalnie jest to dostępne w wysokiej klasy pojazdów luksusowych. Urządzenia elektromechaniczne są używane do składania linii dachu krok po kroku. We wcześniejszych pojazdach stosowano materiał skórzany. W nowoczesnych pojazdach metalowe linie dachowe mają konstrukcję składaną część po części i ostatecznie spoczywają na/ w części bagażnika pojazdu. Do składania i odkładania poszycia dachu wystarcza naciśnięcie przycisku.

Convertibles są częściej używane w zimnych krajach, gdzie temperatura pogody jest dość mniej, a także drogi mają mniej zakurzone warunki.Jest to czysto preferowany wybór dla osób z pasją korzystania stylowe samochody i poczucie powietrza we włosach podczas jazdy pojazdu.

W Indiach również istnieje dość duża liczba kabrioletów dostępnych i do tej pory jest to najbardziej pożądany projekt dla klientów poszukujących modyfikacji w swoich samochodach. Jednak jak większość warunków drogowych w Indiach są gorące, twarde top sedany są preferowane bardziej.

Niektóre z przykładów dla samochodów cabrio to Mercedes SL Class i Mini Cooper Convertible.

Wagon

Różne typy nadwozia

 

Wagon jest typem pojazdu z dobrym połączeniem hatchback i sedan. Modele te mają zaletę większej przestrzeni za drugim rzędzie. Może ona być wykorzystana na bagaż lub na umieszczenie dodatkowych siedzeń w razie potrzeby. Wymiary są większe niż hatchback pod względem szerokości, wysokości.

Niektóre z przykładów dla typu Wagon są Maruti Suzuki Wagon R, Mahindra Quanto, Tata Indigo Marina, stare modele jak Tata Estate i tak dalej. Nawet Maruti Suzuki Ertiga, Nissan Evalia mogą być klasyfikowane w kategorii wagon. Rozmiar jest różny, ale kategoria jest podobna

VAN

Różne typy nadwozia samochodów

Van to nazwa nadana samochodom, których główną perspektywą jest elastyczność w wykorzystaniu przestrzeni wewnętrznej. Ma opcje różnej liczby miejsc, a tym samym przestrzeni bagażowej .Najlepszym przykładem są Maruti Suzuki Omni, Eeco.

Istnieje różnica w pojazdach (szczególnie Van) używanych wyłącznie do celów komercyjnych i dla jednego używanego do celów pasażerskich.Przykładem dla komercyjnego wykorzystania pojazdu są Tata Ace,Tata Venture itp.

Pojazd typu pick up.

Różne typy nadwozia

 

Pick up vehicle (Pick up Van) to termin używany dla MUV z oddzielną przestrzenią na bagaż.Najlepszym przykładem jest Tata Xenon XT. Ma połączenie projektu MUV i komercyjnego pick up vehicle.There byłoby przestronne wnętrza dla wygodnego siedzenia 5 pasażerów i oddzielnej przestrzeni bagażowej dostępnej za kabiną pasażerską.Wymiary pojazdu będzie większa i ciało jest zbudowane na ramie podwozia, tak, że ładowność może być znacznie duża. Generalnie może to być około 800Kg.

Jeep

Różne typy nadwozia

 

Jeep jest szczególnym rodzajem pojazdu podobnego do MUV, ale jest opcja dla twardego lub miękkiego topu. Najbardziej znany w Indiach jest Mahindra Thar w bieżącym scenariuszu i Maruti SuzukiGypsy, Mahindra Jeep.

Ten typ pojazdu ma dobrą kombinację użyteczności jak samochodu sportowego i koszt jak MUV i stąd może być najlepiej nadaje się do użytku w kraju i biorąc na przygodę jazdy w lasach.

Wnioski

Głównym celem tego artykułu jest skupienie się na stylach nadwozia samochodów używanych w indyjskim scenariuszu. Jak wspomniano, nazwy różnią się w różnych krajach i regionach. Producenci dają nowe nazwy dla stylów nadwozia samochodów, aby uzyskać przewagę nowości terminów. Na przykład; Maruti Suzuki Ertiga jest wymieniony jako LUV (Life Utility Vehicle) Mahindra XUV 500 jako XUV (Extra Utility vehicle) i tak dalej.

Główną intencją artykułu jest dać i krótkie wyjaśnienie różnych stylów nadwozia samochodów i ich cechy wyróżniające. Zapraszamy widzów do dzielenia się przemyśleniami na ten temat.

Autor

Redakcja

autokosmetykaopinie.pl