Dbasz o swoje koła i opony?

Nowoczesna technologia zdecydowanie przyniósł w bardzo potrzebne komfort i luksus dla ludzkości. Jednak gdzieś w dole linii wiele szkód zostało wyrządzonych systemowi ekologicznemu, zwłaszcza przez nasz sposób dojeżdżania do pracy. Volkswagen Samochody Dzięki zastosowaniu technologii BlueMotion, samochód ten podjął pierwszy krok w kierunku obniżenia poziomu emisji spalin.

Technologie blueMotion Volkswagena

Technologie BlueMotion to zestaw technologii, które drastycznie pomagają w zmniejszeniu śladu węglowego samochodu i zwiększają ogólną oszczędność paliwa bez uszczerbku dla ogólnej jakości jazdy. Obecnie technologia ta jest szeroko stosowana w modelu Passat sedan. Niektóre z jej unikalnych cech to:

Auto start-Stop - W dążeniu do oszczędności paliwa i obniżenia poziomu emisji CO2, innowacyjny system start-stop automatycznie zatrzymuje pracę silnika za każdym razem, gdy się zatrzymasz, pomaga to zaoszczędzić cenne paliwo i obniżyć emisję CO2.

Odzyskiwanie energii ham owania - Przy każdym hamowaniu samochodem energia kinetyczna jest zamieniana na energię elektryczną, która jest przechowywana w akumulatorze. Za każdym razem, gdy hamujesz, do akumulatora trafia więcej energii. Im bardziej hamujesz, tym dalej zajedziesz.

Zoptymalizowane przełożenia skrzyni biegów: Skrzynie biegów Manual i DSG są dostrojone do dłuższych przełożeń, możliwa jest wczesna zmiana biegów w górę i opóźniona zmiana w dół, co pomaga w zwiększeniu efektywności energetycznej.

Wskaźnik zmiany biegów: Innowacyjna funkcja zaleca optymalny czas zmiany biegów. Funkcja ta zapobiega stratom energii podczas zmiany biegów. Ostatecznym wynikiem jest dostarczenie imponującej wydajności paliwa.

Autor

Redakcja

autokosmetykaopinie.pl