Czy Fordy to dobre samochody? Czy są niezawodne?

Ford jest znaną amerykańską marką produkującą szeroką gamę pojazdów, ale od pewnego czasu pojawiają się wątpliwości, czy są one niezawodne. Czy Fordy to dobre samochody i czy można liczyć na to, że będą o Ciebie dbać?

Linia Forda może mieć wiele do zaoferowania, ale nie jest wyjątkowo niezawodna. Marka ta uzyskuje przeciętne oceny i może mieć poważne problemy. Choć ceny są niższe niż u konkurencji, dostajesz to, za co płacisz.

W tym przewodniku omawiamy kwestie, w których Ford jest najlepszy oraz obszary, w których należy wprowadzić pewne ulepszenia. Analizujemy również modele, które spisują się naprawdę dobrze, a także kilka, których należy unikać.

Spis treści show Czy Fordy to dobre samochody? 1. Bezpieczeństwo 2. Silnik 3. Rdza i nadwozie 4. Wyposażenie i technologia 5. Osiągi 6. Przystępność cenowa 7. Koszt posiadania 8. Koszty napraw i konserwacji Czy Fordy są niezawodne? Historia Forda Jakie są najczęstsze problemy z Fordami? 1. Pożary silnika 2. Uszkodzone świece zapłonowe 3. Szarpanie układu napędowego Najbardziej niezawodne modele Forda 2007 Ford Mustang 2011 Ford F-150 SVT Raptor 2018 Ford Focus RS Najmniej niezawodne modele Forda 2017 Ford Focus 2006 Ford Explorer Czy Ford to dobry samochód do kupienia jako używany?

Czy Fordy to dobre samochody?

1. Bezpieczeństwo

Wiele pojazdów marki Ford jest uznawanych za całkowicie bezpieczne. Spora część z nich otrzymała najwyższe nagrody od IIHS i NHTSA.

Najbardziej zaskakująca jest linia serii F, która również została wysoko oceniona. Inne marki mają trudności ze stworzeniem równie bezpiecznego pickupa.

2. Silnik

Ford oferuje szeroką gamę silników, z których wiele uznawanych jest za niezawodne. Dostępne są silniki gazowe i wysokoprężne.

Niektóre silniki koncentrują się na mocy, podczas gdy inne zostały stworzone z myślą o wydajności. Ford jest również jednym z liderów w dziedzinie hybrydowych i elektrycznych układów napędowych.

3. Rdza i karoseria

Pojazdy Forda rdzewieją i korodują, ale nie wydaje się, aby następowało to w szybszym tempie niż w przypadku innych marek. Tempo korozji ma jednak wiele wspólnego z tym, jak pojazd jest użytkowany.

Na przykład, jeśli jeździsz samochodem ciężarowym Forda w warunkach śnieżnych, możesz spodziewać się, że korozja będzie postępować szybciej. W przeciwnym razie, jeśli będziesz dbać o karoserię Forda, powinna ona dobrze spełniać swoje zadanie.

4. Cechy i technologia

Ford posiada zespół inżynierów, którzy dbają o to, aby w jego ofercie zawsze znajdowały się najnowsze technologie. Aby to udowodnić, wystarczy spojrzeć na to, co firma zrobiła z podróżami elektrycznymi. Niektóre z pojazdów elektrycznych mogą konkurować z modelami Tesli.

Nawet jeśli kupisz używany model, możesz znaleźć w nim zaawansowane technologie. Istnieją jednak również modele przyjazne dla budżetu, które nie posiadają żadnych ograniczeń.

5. Osiągi

Ford oferuje jedną z największych dostępnych odmian. Jeśli potrzebujesz czegoś, co pozwoli Ci zaoszczędzić na paliwie, możesz nabyć pojazd paliwooszczędny.

Dostępne są również pojazdy o dużej mocy, które zawrócą Ci w głowie na torze lub ulicy. Oczywiście możesz znaleźć wszystko pomiędzy.

6. Przystępność cenowa

Pojazdy Forda należą do najbardziej przystępnych cenowo na rynku. Nie tylko sugerowana cena detaliczna jest bardzo wysoka, ale firma regularnie oferuje wspaniałe zachęty i oferty specjalne.

W przypadku zakupu pojazdu używanego można uzyskać bardzo korzystną cenę. Pojazdy Forda szybko tracą na wartości, więc samochody używane są jednymi z najtańszych.

7. Koszt posiadania

Chociaż niektóre modele Forda mogą być drogie, większość kosztów pozostaje na niskim poziomie. Jeśli wybierzesz model, który jest tani, składki ubezpieczeniowe również będą minimalne.

Dodatkowo, niektóre pojazdy Forda są paliwooszczędne, co pozwala zaoszczędzić pieniądze na paliwie. Jedynym minusem jest to, jak szybko amortyzują się pojazdy marki Ford.

8. Koszty napraw i konserwacji

Według RepairPal, Ford plasuje się na samym dole listy modeli pod względem kosztów napraw i konserwacji. Roczny koszt naprawy jest o około 125 USD wyższy od średniej.

Ponadto, samochody Forda częściej wymagają obsługi serwisowej. Z drugiej strony, waga problemów wydaje się być niższa od średniej.

RELATED: 20 najdroższych i najtańszych w utrzymaniu samochodów

Czy Fordy są niezawodne?

Chociaż J.D. Power umieścił Forda na liście powyżej średniej, nadal znajduje się on w dolnej części rankingu. Niektóre pojazdy Forda są znacznie bardziej niezawodne od innych, co utrudnia sporządzenie rankingu całej marki. Kilka z nowoczesnych silników można zaliczyć do najlepszych.

Kilka pojazdów Forda otrzymało najwyższe wyróżnienia od J.D. Power. Ford Flex jest uznawany za jeden z najlepszych średniej wielkości SUV-ów, obok Toyoty 4Runner i Hyundai Santa Fe. Ponadto Ford F-150 i Ford Ranger zdobyły uznanie w kategorii najlepszych modeli samochodów ciężarowych.

Historia Forda

Henry Ford stworzył firmę Ford Motor Company ponad 100 lat temu, a w 1903 r. została ona ostatecznie włączona do spółki. Model T został wprowadzony na rynek w 1908 roku. W 1913 r. stworzono linię montażową, która zmieniła sposób produkcji samochodów.

W połowie lat 20. Ford stał się już marką znaną na całym świecie - firma produkowała ponad połowę amerykańskich samochodów. Jednak w 1941 r. Ford musiał skoncentrować się na produkcji wojskowej. Dopiero w 1945 roku wznowiono produkcję cywilną.

W 1948 roku na rynku pojawiła się ciężarówka serii F, która stała się amerykańską ciężarówką. W 1954 r. Ford wprowadził na rynek model Thunderbird, który jeszcze bardziej podbił serca konsumentów. W 1964 r. pojawił się Mustang, a w 1966 r. Bronco.

Przez wszystkie te lata Ford kontynuował wypuszczanie jednych z najlepszych modeli w Ameryce. Na przykład, w 1990 roku na rynek trafił najlepiej sprzedający się Explorer. Ponadto w 2009 roku firma wprowadziła na rynek silnik EcoBoost, który zmienił sposób optymalizacji mocy.

Obecnie można znaleźć wiele różnych modeli Forda, niektóre z nich są dostępne od dziesięcioleci. Stały się one jedną z najbardziej znanych linii samochodów na drogach.

Jakie są najczęstsze problemy związane z Fordem?

1. Pożary silnika

Choć wiele samochodów z czasem ma drobne problemy z silnikiem, nikt nie powinien mieć do czynienia z pożarem samochodu. Mimo to, jest kilka modeli Forda, które miały z tym do czynienia.

Najbardziej znane problemy wystąpiły w samochodach Ford Fusion z lat 2013-2014. Oczywiście producent samochodów wycofał te silniki z rynku, ale nie oznacza to, że wszystkie zostały naprawione.

2. Wadliwe świece zapłonowe

Świece zapłonowe są uważane za element konserwacyjny, który należy regularnie wymieniać. Jednak niektóre pojazdy Forda mają świece zapłonowe, które wymagają uwagi wcześniej niż zwykle.

W kilku modelach Forda Explorera V8 występowały świece zapłonowe, które same wysuwały się z silnika. Jest to nie tylko niebezpieczne, ale i szalone.

3. Szarpiący układ napędowy

Pojazd nie powinien nigdy podskakiwać w niekontrolowany sposób, ale w kilku modelach Forda tak się dzieje. W wielu przypadkach problem dotyczy skrzyni biegów i układu napędowego.

Najbardziej znanym modelem, w którym występuje ten problem, jest Ford Explorer z 2003 roku. Problem ten występuje jednak również w przypadku Forda F-150 z 2016 roku.

Najbardziej niezawodne modele Forda

Ford Mustang z 2007 r.

Trudno znaleźć Mustanga, który nie znalazłby się na szczycie tej listy, ale model 2007 to ukryty klejnot. Dzięki niezawodnej mocy płynącej spod maski, model ten pomógł Mustangowi odzyskać miejsce w czołówce wszystkich samochodów sportowych.

Jeśli uda Ci się znaleźć taki egzemplarz, trzymaj się go i dbaj o niego. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że pewnego dnia będzie wart więcej pieniędzy.

2011 Ford F-150 SVT Raptor

Jako pierwsza wersja F-150 o wysokich osiągach, SVT Raptor jest niezwykle niezawodny. Choć model po raz pierwszy pojawił się na rynku w 2009 roku, to właśnie w tym roku można na niego liczyć najbardziej.

Dzięki potężnemu silnikowi V8 może generować moc 411 KM, zapewniając emocjonującą jazdę. Jeśli chcesz mieć nowoczesnego Raptora, możesz go dostać tylko z 3,5-litrowym silnikiem EcoBoost.

2018 Ford Focus RS

Focus RS jest obecny na rynku od roku modelowego 2002. Został przeprojektowany w 2009 roku i ponownie w 2016 roku, ale ten model jest najbardziej niezawodny.

Pod maską znajduje się silnik EcoBoost o pojemności 2,3 litra, który można znaleźć również w samochodach Mustang. Jest on również wyposażony w niezawodny układ napędu na wszystkie koła, który zapewnia płynną jazdę.

Najmniej niezawodne modele Forda

2017 Ford Focus

O ile ostatnią listę zakończyliśmy Focusem, o tyle następną musimy zacząć od poprzedniego modelu. Nie tylko jego osiągi nie są zadowalające, ale jest też zbyt wiele problemów, które można by przeoczyć.

Nie tylko silnik jest bardzo wadliwy, ale również skrzynia biegów. Zasadniczo jest to samochód niebezpieczny na drodze i nie jest wart tak niskiej ceny, za jaką można go znaleźć.

Ford Explorer z 2006 r.

Istnieje wiele modeli Explorera z mnóstwem skarg, ale ten wydaje się otrzymywać ich najwięcej. Mimo że ten model został przeprojektowany, problemy nie zostały rozwiązane.

Wiele osób ma do czynienia z przedwczesną awarią skrzyni biegów lub układu chłodzenia. Może również niespodziewanie ruszyć do przodu, co prowadzi do wypadków. Co gorsza, naprawa tych problemów może być kosztowna.

Czy Ford jest dobrym samochodem do kupienia jako używany?

Niektóre modele Forda są bardzo dobrze skonstruowane i zapewniają niezawodną jazdę. Ford wydaje się przodować w produkcji samochodów ciężarowych i sportowych. Istnieją jednak inne pojazdy w segmencie samochodów osobowych i SUV, których prowadzenie jest wręcz niebezpieczne.

Jeśli chcesz mieć niezawodny używany samochód Forda, ważne jest, abyś najpierw odrobił pracę domową. Zapoznaj się ze skargami klientów, aby sprawdzić, czy przeciętny kierowca jest zadowolony z jazdy, zanim wyłożysz jakiekolwiek pieniądze na używanego Forda.

Autor

Redakcja

autokosmetykaopinie.pl