Trendy w kupowaniu samochodów

Delhi, stolica Indii, jest drugim po Bombaju miastem Indii pod względem liczby ludności i największym pod względem powierzchni. Od wielu dziesięcioleci Delhi jest świadkiem wzrostu w zakresie gospodarki, infrastruktury, rozwoju społecznego i przemysłu. Spośród wszystkich głównych gałęzi przemysłu, które ustanowiły swoją obecność w Delhi, rynek samochodowy, w szczególności, poczynił znaczne postępy z salonami głównych marek obecnych w mieście. Duży procent indyjskiego przemysłu samochodowego jest zlokalizowany w północnym klastrze, który obejmuje Krajowy Region Stołeczny. Największe firmy samochodowe mają swoje zakłady produkcyjne oparte wokół New Delhi, co jest całkiem realne, jak koszty dostaje zmniejszone ze względu na łatwą dostępność siły roboczej.

Trendy zakupu samochodów

Będąc metropolią, Delhi jest domem dla ludzi z prawie każdej części Indii, którzy migrują tutaj w poszukiwaniu lepszych możliwości pracy. W rezultacie, firmy z całego kraju postrzegają Delhi jako kluczowy obszar swoich działań. Ciągły postęp gospodarczy wraz z większymi możliwościami prowadzenia działalności gospodarczej i zatrudnienia przyciągnął dużą liczbę osób z pobliskich stanów, takich jak Uttar Pradesh i Haryana, do przeniesienia swojej bazy do Delhi. Populacja Delhi obejmuje ludzi z klasy biznesowej, grupy zorientowane na pracę i urzędników państwowych, aby wymienić tylko kilka. Dochody ludzi mieszkających w Delhi mają bezpośredni wpływ na to, jakim środkiem transportu zdecydują się podróżować. W stolicy jest prawie 70 lakh pojazdów, a 11 lakh pojazdów codziennie wjeżdża do miasta, co jest znacznie większą liczbą w porównaniu z innymi trzema metropoliami.

Trendy w kupowaniu samochodów

auto

Dla niektórych posiadanie prywatnego pojazdu jest luksusem, na który nie mogą sobie pozwolić, podczas gdy dla innych jest to raczej symbol statusu, który oznacza ich postęp. Jednak Delhi, ze względu na dużą liczbę ludności, ma dużą liczbę prywatnych właścicieli samochodów. W Delhi można znaleźć wiele rodzin, które posiadają wiele pojazdów, czasami nawet trzy lub cztery. Tego rodzaju tendencje zakupowe spowodowały znaczny wzrost liczby pojazdów na drogach Delhi. Eksperci branżowi uważają, że niektórzy ludzie kupują samochody z powodu braku biegłości w systemie transportu publicznego, przesłanka, która jest wysoce wątpliwa. Niemniej jednak, Delhi jest dużym rynkiem dla wszystkich producentów samochodów działających w Indiach, o czym świadczy duża liczba premier odbywających się w tym mieście. Statystyki pokazują, że samochody sprzedane w Delhi w ciągu ostatnich 6 miesięcy obejmują takie modele jak Hyundai Santro Xing, Maruti Suzuki WagonR i Tata Indica, pośród innych. Oprócz tego, niektórzy mieszkańcy stolicy kraju preferują również zakup samochodów luksusowych marek, takich jak Mercedes-Benz, Audi i BMW. W rzeczywistości, jeśli ktoś miałby wybrać się na wycieczkę po całym mieście, byłby w stanie dostrzec takie samochody jak Bentley, Lamborghini, a nawet Rolls Royce.

Stolica podzielona jest głównie na dwie części, a mianowicie New Delhi i Old Delhi. Chociaż stara część Delhi jest pełna gwarnych rynków, jest ona głównie zatłoczona z powodu obecności wąskich pasów i ulic. Z drugiej strony, nowa połowa Delhi szczyci się nowoczesną infrastrukturą i posiada sieć uporządkowanych dróg, które są szerokie, gładkie i sprzyjają jeździe. Ponieważ Delhi jest ogromnym miastem, dojazd z jednej części do drugiej może być czasem trudny ze względu na duże odległości. Aby mieszkańcy nie mieli z tym problemu, w całym mieście powstała sieć wiaduktów. W rezultacie warunki ruchu poprawiły się, a ludzie nie mają nic przeciwko jeżdżeniu samochodami na długich dystansach. Niektóre z najbardziej popularnych części sieci drogowej Delhi to Ring Road, Delhi-Gurgaon Expressway i DND Flyway (Delhi-Noida).

Można zauważyć pewną prawidłowość w trendach dotyczących środków transportu wybieranych przez mieszkańców Delhi. Mieszkańcy tego miasta mają skłonność do kupowania więcej niż jednego samochodu z wielu powodów. Jednakże, ze względu na obecność silnej sieci transportu publicznego, wiele osób woli podróżować autobusami lub metrem. Ludzie mieszkający na obszarach takich jak Old Delhi mają tendencję do korzystania z transportu publicznego do pracy w celu uniknięcia obciążeń związanych z prowadzeniem samochodu. Z drugiej strony, mieszkańcy południowego Delhi, ze względu na dobre drogi i warunki komunikacyjne, wybierają podróżowanie samochodami. Zwiększające się zatłoczenie na drogach Delhi można przypisać głównie złemu zarządzaniu ruchem i znacznemu wzrostowi liczby zakupionych pojazdów. Ogromny wzrost liczby pojazdów prywatnych, w szczególności dwukołowych, przyczynił się do zwiększenia zatłoczenia na drogach.

Delhi jest również ważnym regionem dla firm z marketingowego punktu widzenia. Jako siedziba wielu korporacji narodowych z całego świata, Delhi jest świadkiem wielu wydarzeń korporacyjnych w ciągu roku. Daje to firmom szansę na zaprezentowanie swoich pojazdów publiczności, która obejmuje ich docelową bazę klientów, jak również. Oprócz tego, wiele osób jest zatrudnionych w tych dużych firmach, co wymaga od nich posiadania własnej floty samochodowej do transportu pracowników i delegatów. Turystyka jest również ważnym aspektem Delhi jako miasta z ludźmi z całego kraju odwiedzających miasto. W związku z tym, kilka biur podróży i wycieczek są obecne w Delhi, którzy posiadają flotę pojazdów, co stale utrzymuje popyt na samochody wysokie.

Jeśli umieścimy fakty i liczby w perspektywie, to byłoby bezpiecznie powiedzieć, że Delhi jest dużym rynkiem dla prawie wszystkich firm samochodowych działających w Indiach. Czynniki takie jak dobry standard życia, świetne drogi czy miłość ludzi do samochodów przyczyniły się do tego, że Delhi stało się jednym z centrów działania firm. Poza tym, Delhi graniczy z Noidą i Gurgaon, miastami, które w ostatnich dekadach bardzo się rozwinęły. Miasta te wykazują pewne podobieństwa do Delhi pod względem stylu, standardu życia i infrastruktury. W związku z tym, jest to naprawdę wygodne dla firm, aby oprzeć swoje strategie na Delhi jako ich centrum uwagi, co automatycznie przyciąga klientów z Noida i Gurgaon.

Autor

Redakcja

autokosmetykaopinie.pl