Podwójne święto dla Skody

Udostępnij Facebook Twitter

To był wielki tydzień dla Skody, w którym czeska marka świętowała dwa ważne osiągnięcia motoryzacyjne.

Po pierwsze, to 60. urodziny Octavii, najbardziej udanego modelu Skody w Wielkiej Brytanii i sprzedającego się w milionach egzemplarzy na całym świecie.

Po drugie, z linii produkcyjnej w czeskich Kvasinach zjechał 500-tysięczny egzemplarz modelu Superb trzeciej generacji.

Octavia odniosła ogromny sukces sprzedażowy na całym świecie (6,5 miliona sztuk!), jednak Brytyjczycy stworzyli z nią jedną z najsilniejszych więzi.

Od czasu, gdy pierwszy model z 1959 roku wyjechał na brytyjskie drogi, nabywców znalazło ponad 500 000 egzemplarzy. Sześć dekad później Octavia jest nadal najlepiej sprzedającym się samochodem Skody.

Pierwotnie zaprojektowana, aby zaoferować przystępną cenowo i wysokiej jakości motoryzację jak najszerszej grupie odbiorców w bezkonkurencyjnej cenie, filozofia projektowania i inżynierii stojąca za Octavią pozostaje niezmienna do dziś.

Przez lata Octavia udowodniła, że jest jednym z najbardziej elastycznych i praktycznych samochodów na rynku. Ustanowiła Światowy Rekord Prędkości, została przekształcona w samochód rajdowy, który zdobył tytuł mistrzowski, a także stała się jednym z najbardziej zaufanych samochodów używanych przez nasze służby ratownicze.

1959-1971 Octavia pierwszej generacji W latach 1959-1971 wyprodukowano łącznie 360 000 Octavii, w tym ponad 54 000 w wersji kombi.

1996 - 2004: nowa generacja Octavii Mk1 Zbudowano 1 451 636 samochodów.

2004-2013; Octavia Mk2 2 274 529 samochodów zbudowanych

2013-obecnie; Octavia Mk3 Ponad 2 500 000 samochodów zbudowanych do dnia dzisiejszego

Sukces sprzedaży modelu Superb

Skoda Superb trzeciej generacji zapoczątkowała nową erę dla marki, gdy jej produkcja rozpoczęła się w marcu 2015 roku.

Od tego czasu zbudowano 500 000 Skód Superb - lub 1,25 miliona od 2001 roku, kiedy to pierwsza generacja została wprowadzona na rynek w 2001 roku.

Jeszcze w 2019 roku Superb otrzyma gruntowną modernizację, a do gamy dołączy nowa wersja plug-in-hybrid.

"Dziś mamy pół miliona powodów do dumy" - powiedział Michael Oeljeklaus z firmy Skoda.

"Kamień milowy produkcji jest doskonałym dowodem na niesłabnącą popularność Skody Superb. Dzięki swojemu designowi i walorom technologicznym, a także bezkonkurencyjnej ilości miejsca we wnętrzu, od czterech lat potwierdzamy aspiracje marki w segmencie samochodów średniej wielkości.

"Superb produkowany obecnie w pięciu różnych fabrykach - należy do najlepszych i najbardziej udanych samochodów klasy średniej, a marka zawdzięcza mu dużą część swojego rozwoju".

Did you know? Skoda Superb powstaje w pięciu zakładach na całym świecie - Kvasiny (Czechy), Aurangabad (Indie), Nanjing (Chiny), Ust-Kamenogorsk (Kazachstan) i Salomonovo (Ukraina)

Autor

Redakcja

autokosmetykaopinie.pl