Najlepsze akcesoria samochodowe na złą pogodę

Udostępnij Facebook Twitter
Post sponsorowany

Jak każdy z nas, chcesz zachować swój samochód tak ładny, jak to możliwe, tak długo, jak to możliwe. Jednak bez względu na to, w jakim regionie mieszkasz, pogoda w końcu odciśnie swoje piętno na Twoim aucie. Śnieg, deszcz, a nawet słońce mogą z czasem uszkodzić wykończenie pojazdu, tapicerkę i inne elementy. Degradacja ta nie tylko sprawia, że pojazd wygląda gorzej, ale także obniża jego wartość odsprzedaży, co kosztuje Cię pieniądze.

Wiele z tych uszkodzeń jest nieodwracalnych, ale na szczęście można im zapobiec. Dzięki odpowiednim akcesoriom ochronnym możesz utrzymać swój pojazd w świetnej kondycji rok po roku i zima po zimie. Poniżej przedstawiamy najlepsze akcesoria samochodowe na złą pogodę i brutalne zimy.

Wykładziny podłogowe

Kiedy pada deszcz lub śnieg, Twoje buty zbierają wilgoć, która jest następnie wciągana do wnętrza pojazdu. Ta dodatkowa wilgoć (która może zawierać sól lub roztopiony lód) wraz z codziennym zużyciem podczas jazdy spowoduje zniszczenie fabrycznie zainstalowanej wykładziny na płytach podłogowych Twojego pojazdu. Wykonane na zamówienie maty podłogowe na każdą pogodę są zaprojektowane tak, aby zbierać i zatrzymywać wszystko, od kapiącej wody, po błoto, a nawet rozlaną kawę. Maty podłogowe Tesla Model 3, na przykład, są wykonane specjalnie dla tego pojazdu i będą pasować dokładnie do podłogi Modelu 3. Te maty pomogą zachować swoje podłogi, jak również przynieść nowy, bardziej elegancki styl do swojego wnętrza.

Deflektory okienne

Jeśli chodzi o utrzymywanie wilgoci na dystans, kolejnym doskonałym narzędziem jest zestaw osłon okiennych lub deflektorów. Te osłony przeciwdeszczowe pozwalają utrzymać szyby w stanie nienaruszonym podczas jazdy, nawet w deszczu lub śniegu. Rezultatem jest rześkie, świeże powietrze podczas jazdy bez nadmiaru wilgoci lądującej we wnętrzu samochodu. Deflektory przydadzą się również podczas gorących letnich dni, kiedy intensywne ciepło może wypaczać lub pękać wszystko, od kierownicy po tapicerkę OE. Z zestawem osłon okiennych zainstalowanych, można zostawić okna popękane, gdy samochód jest zaparkowany, aby utrzymać wnętrze chłodniej bez obawy o złodziejskie ręce lub nagłej ulewy.

Pokrowce na siedzenia

Jeśli ochrona tapicerki przed pękaniem i odkształcaniem się jest dla Ciebie priorytetem, dopasowane do Twoich potrzeb wykładziny siedzeń są absolutną koniecznością. W przeciwieństwie do tak zwanych pokrowców "uniwersalnych", które w rzeczywistości pogarszają wygląd wnętrza, pokrowce "szyte na miarę" są wykonywane na zamówienie i dopasowują się do każdej krzywizny i konturów fabrycznie zamontowanych siedzeń i tapicerki. W sumie, większość niestandardowych pokrowców na siedzenia wydaje się być kompletną pracą reupholsteringową, niezależnie od tego, czy są to pokrowce na siedzenia F-150 czy pokrowce na siedzenia Honda Civic. Raz na miejscu pokrowce na siedzenia mogą chronić materiał OE przed wilgocią, jak również pogorszenie, które pochodzi z długotrwałej ekspozycji na promienie UV.

Pokrowce samochodowe

Jeśli trzeba przynieść wielkie działa, jeśli chodzi o ochronę wykończenia pojazdu, wykonane na zamówienie pokrowce samochodowe jest jedynym sposobem, aby przejść. Jednym z najtrudniejszych zadań w zachowaniu pojazdu jest zapewnienie, że wykończenie OE pozostaje promienna i żywe, ale niestety deszcz, śnieg i słońce osłabia emalię wykończenia w czasie. Dlatego, gdy pojazd jest zaparkowany, warto przykryć go wykonanym na zamówienie pokrowcem samochodowym. Pozwalając wilgoci wewnątrz uciec, ale blokując zewnętrzne opady i promienie UV, pokrowiec samochodowy może znacznie poprawić długoterminową wartość swojej jazdy. Pokrowiec samochodowy MINI cooper, na przykład, jest wykonany na zamówienie dla Twojego Coopera i będzie chronił jego zewnętrzną część przed trudnymi warunkami atmosferycznymi, które obniżają jego wartość.

Teraz jesteś gotowy, aby utrzymać swój pojazd w doskonałym wyglądzie przez długi czas. Odpierając najgorsze ataki pogody, można zachować doskonały wygląd samochodu przez wiele lat i zachować lepszą wartość odsprzedaży, gdy przyjdzie czas na sprzedaż lub wymianę.

Autor

Redakcja

autokosmetykaopinie.pl