Środki ostrożności podczas jazdy w warunkach monsunowych

Prowadzenie pojazdu podczas monsunu może czasami okazać się niebezpieczne, szczególnie z powodu śliskich dróg, słabej widoczności i wielu innych czynników zewnętrznych, które pozostają poza kontrolą kierowcy.W związku z tym, sezon monsunowy zazwyczaj odnotowuje dużą liczbę wypadków drogowych.Obfite opady deszczu oznaczają, że drogi stają się niewygodne do jazdy, a ryzyko wypadku wzrasta. Powolna i bezpieczna jazda, odpowiednia i regularna pielęgnacja pojazdu oraz odrobina przygotowań przed monsunem mogą pomóc w uniknięciu takich niebezpiecznych wypadków. Właściciele pojazdów powinni ściśle przestrzegać kilku prostych środków ostrożności podczas jazdy w porze deszczowej.

auto

Kilka monsunowych badań kontrolnych pojazdu, które wymagają szczególnej uwagi, obejmuje sprawdzenie pojazdu przed uruchomieniem, zwłaszcza po nocnym parkowaniu. Kierowcy powinni zrobić szybką rundę, aby obejrzeć samochód zarówno zewnętrznie jak i wewnętrznie, zanim wsiądą na pełny gaz. Ten prosty krok zapobiegawczy sprawia, że kierowca jest świadomy wszelkich wycieków, które mogły się wydostać przez noc, a jednocześnie daje pojęcie o napompowaniu opon i ciśnieniu powietrza. Innym prostym sprawdzeniem jest upewnienie się, że poziom płynu chłodzącego w zbiorniku wyrównawczym (plastikowy zbiornik), poziom płynu hamulcowego i poziom wody w zbiorniku spryskiwaczy tarczy przedniej są wystarczające.

Jazda podczas monsunu może być przyjemnym doświadczeniem, a te proste środki ostrożności tylko je potęgują.

 • 1.Sprawdzić pojazd przed jego uruchomieniem, zwłaszcza po nocnym postoju: To przyniosłoby do twojego zawiadomienia i uświadomiłoby ci wszelkie wycieki, które podstępnie spłynęłyby w nocy. Daje to również pojęcie o napompowaniu opon i ciśnieniu powietrza w oponach.
 • 2.Sprawdź poziom płynu chłodzącego w zbiorniku wyrównawczym (plastikowy zbiornik)
 • 3.Sprawdź poziom wody w zbiorniku spryskiwaczy tarczy przedniej i uzupełnij czystą wodą w razie potrzeby.
 • 4.Sprawdzenie poziomu płynu hamulcowego
 • 5.Sprawdzenie poprawności działania wycieraczek
 • 6.Sprawdzić stan piór wycieraczek. Powinny one wycierać szybę przednią/szybę do czysta.
 • 7.Zawsze używaj hamulców postojowych podczas parkowania pojazdu i utrzymywania pojazdu na pochyłej drodze, jeśli pojazd utknął w martwym punkcie.
 • 8.Upewnij się, że światło wsteczne włącza się podczas włączania biegu wstecznego, szczególnie w warunkach słabej widoczności podczas monsunów
 • 9.Zwolnij w czasie deszczu/mgły
 • Włączaj tylną szybę przeciwmgielną.
 • 11.Używaj świateł postojowych w ciągu dnia, jeśli jest pochmurno i ciemno.
 • 12.Sprawdź działanie reflektorów, w tym górnych/dolnych.
 • 13.Czyste i sprawne lampy tylne zapewniają, że samochód jadący za Tobą zauważy Twój samochód i pomoże uniknąć kolizji.
 • 14.Podczas parkowania w terenie pagórkowatym, kierowcy muszą zawsze używać hamulców postojowych, tym bardziej podczas monsunu. Hamulec ręczny jest koniecznością podczas jazdy po pochyłościach, ponieważ zapewnia, że samochód jest nieruchomy. Drogi w terenie pagórkowatym mają tendencję do stawania się miękkimi i ten prosty krok zapewni bezpieczeństwo pojazdu podczas parkowania w takich miejscach.

Krytycznym punktem dla kierowców, aby pamiętać przez cały czas jest do prowadzenia podstawowych jak ważne prawo jazdy, ubezpieczenia i dokumentów rejestracyjnych, a PUC kwity w pojeździe.Drivers shouldalso zachować poręczne numery linii pomocy dla pomocy na drodze, nosić apteczkę, butelkę wody poręczny do wielozadaniowego użytku, jak czyszczenie tarczy wiatrowej lub uzupełniania płynu chłodzącego w przypadku wycieku.

Dowiedz się więcej na https://autokosmetykaranking.pl/.

Autor

Redakcja

autokosmetykaopinie.pl