Czy uszczelniacz AC Stop Przeciekom działa? (i czy jest zły?)

Jeśli lubisz samodzielnie naprawiać swój samochód i znasz się trochę na samochodach, na pewno przy zakupie akcesoriów do samochodu natknąłeś się na uszczelniacze.

Większość ludzi, którzy nie używali wcześniej uszczelniaczy, zastanawia się, czy to naprawdę działa, ponieważ reklamy tych uszczelniaczy sugerują, że są one magiczne i natychmiast uszczelniają wycieki AC i inne rodzaje wycieków w samochodzie.

Otrzymujesz tani produkt, który naprawi problemy Twojego samochodu, które kosztowałyby Cię kilkaset dolarów, gdybyś zdecydował się na sprawdzenie i naprawę u mechanika.

W związku z tym pojawia się pytanie o wiarygodność i autentyczność tych uszczelniaczy klimatyzacji. Czy to zbyt piękne, aby było prawdziwe, i czy stosowanie tych uszczelek może przynieść więcej szkody niż pożytku?

Przekonajmy się!

Spis treści show Co to jest uszczelniacz wycieków AC? Czy domowe sposoby uszczelniania wycieków z układu klimatyzacji działają? Czy uszczelniacze AC Stop Leak Sealers są szkodliwe dla systemu AC? Jaki jest najlepszy uszczelniacz wycieków z układu klimatyzacji? Różne rodzaje uszczelniaczy wycieków z układu klimatyzacji 1. Uszczelniacze proszkowe/ziarniste 2. Uszczelniacze chemiczne

Co to jest uszczelniacz wycieków klimatyzacji?

Uszczelniacz nieszczelności układu klimatyzacji to produkt, którego działanie polega na reagowaniu na temperaturę, w której czynnik chłodniczy wypływa z otworu w rurze układu klimatyzacji. Reagując na temperaturę w miejscu wycieku, zamiast cieczy staje się twardym uszczelniaczem i w ten sposób zatrzymuje wyciek.

Nawet jeśli tak się wydaje, uszczelniacze AC nie są nowością na rynku. W rzeczywistości produkty te są od wielu lat szeroko stosowane w przemyśle gazu ziemnego. Związki te są od dawna stosowane do uszczelniania małych nieszczelności w gazociągach, aby zaoszczędzić czas i pieniądze potrzebne na ręczną naprawę.

Uszczelniacze na bazie chemicznej składają się z gęstej substancji płynnej, która reaguje z temperaturą i wodą, tworząc szczeliwo przypominające żywicę epoksydową. Istnieją także szczeliwa na bazie cząsteczek, które działają inaczej niż szczeliwa chemiczne.

Czy domowe środki do uszczelniania wycieków AC działają?

Większość domowych uszczelniaczy AC działa dobrze w celu zatrzymania małych wycieków w rurach AC, ale nie jest przez nas zalecana. Nie jest udowodnione, że mogą one zatrzymać wycieki wokół O-ringów lub uszczelek wałów, co jest znacznie częstsze niż wycieki otworkowe w systemach AC.

Istnieje wiele różnych opinii na temat uszczelniania wycieków z układu klimatyzacji. Oto zalety i wady stosowania środka do uszczelniania wycieków z układu klimatyzacji, abyś mógł zadać sobie pytanie, czy warto.

Moim zdaniem znacznie lepszym rozwiązaniem, a w dłuższej perspektywie prawdopodobnie tańszym, jest prawidłowa naprawa nieszczelności.

Profesjonaliści

 • Można nimi naprawiać drobne nieszczelności w systemach klimatyzacji, takie jak nieszczelności otworkowe.
 • Pozwala to zaoszczędzić sporo pieniędzy zamiast wymieniać drogie części w układzie chłodzenia.
 • Zapobiegają dalszym wyciekom
 • Tanie w zakupie

Wady

 • Mogą zatkać zawór rozprężny, parownik/kondensator klimatyzacji oraz inne części. Może to spowodować dodatkowe koszty naprawy.
 • Mogą zakłócać przepływ i ciśnienie w układzie klimatyzacji. Może to spowodować spadek wydajności nawet o 10%.
 • Dużych wycieków nie da się naprawić.
 • Nie udowodniono, że mogą one uszczelnić uszczelki wokół O-ringów i uszczelnień wału, które są najczęstszymi miejscami nieszczelności.
 • Ze względu na wysokie ciśnienie panujące w układzie klimatyzacji jest to często rozwiązanie raczej tymczasowe niż trwałe.
 • W przypadku wizyty w warsztacie i stwierdzenia obecności uszczelniacza przecieków w układzie klimatyzacji, układ należy wcześniej przepłukać. Dodatkowe koszty z tym związane wynoszą co najmniej 100 USD, a nawet więcej. Jeśli nie wiedzą o nieszczelności, może to spowodować uszkodzenie urządzenia klimatyzacyjnego, co wiąże się z kosztem ponad 5 tys. dolarów.

ZWIĄZANE: Ile kosztuje doładowanie klimatyzacji?

Czy uszczelniacze AC Stop Leak Sealers są szkodliwe dla systemu AC?

Tak, uszczelniacze AC stop leak są szkodliwe dla systemu AC. Może zatkać ważne części, takie jak zawór rozprężny, parownik lub skraplacz. Może również zmniejszyć wydajność układu klimatyzacji nawet o 10%.

Należy zrozumieć, że uszczelniacze AC reagują na wodę, a gdy to nastąpi, stają się twarde. Dlatego uszczelnia on małe otwory, reagując na kondensację pary wodnej spowodowaną temperaturą wokół otworu.

W przypadku nieszczelności układu klimatyzacji z układu wydostaje się nie tylko czynnik chłodniczy, ale także woda lub skropliny. Jak już wcześniej powiedzieliśmy, uszczelniacz AC reaguje na wodę - co więc się stanie, gdy wlejesz uszczelniacz AC do systemu z wodą?

Dokładnie tak! Spowoduje to jego stwardnienie wewnątrz układu klimatyzacji, co może się zdarzyć w takich miejscach, jak zawór rozprężny lub skraplacz, co może spowodować, że układ klimatyzacji przestanie w ogóle działać. Często wiąże się to również z wysokimi kosztami naprawy.

Jaki jest najlepszy uszczelniacz do klimatyzacji?

Jeśli wbrew wszystkiemu nadal chcesz używać uszczelniacza AC w swoim samochodzie, najlepszym uszczelniaczem AC, który polecam jest Red Angel A/C leak sealer z Amazon. Oto on:

913 Recenzje Red Angel A/C Stop Leak & Conditioner
 • Gwarantuje trwałe uszczelnienie
 • Nie zatyka ani nie uszkadza układu klimatyzacji...
 • Zgodny z czynnikiem R-134a
$32.95 Zobacz ostatnią cenę

Pamiętaj, że nawet jeśli jest napisane, że nie zatyka on systemu AC, to i tak może się to zdarzyć i musisz być na to przygotowany. Pamiętaj również, że użycie go może wiązać się z wyższymi kosztami naprawy, dlatego zdecydowanie polecam naprawę wycieku we właściwy sposób.

Różne rodzaje uszczelniaczy do klimatyzacji

Istnieją właściwie dwa różne rodzaje uszczelniaczy wycieków AC, których można użyć, i oba mają swoje wady i zalety. Oto dwa najbardziej powszechne rodzaje uszczelniaczy wycieków AC.

1. Uszczelniacze proszkowe/ziarniste

Pierwszy z nich, typ proszkowy lub ziarnowy, to szczeliwo zawierające drobne cząsteczki wewnątrz związku. Ten uszczelniacz oparty na cząsteczkach działa poprzez zatykanie nieszczelności lub ubytku swoimi maleńkimi cząsteczkami i tworzenie drobnego uszczelniacza. Maleńkie cząsteczki znajdują się razem w przewodzie czynnika chłodniczego.

Używając tego typu uszczelniaczy istnieje duże ryzyko, że zatkają one system klimatyzacji, dlatego nie zalecamy ich stosowania. Ponadto tego typu uszczelniacze są coraz starsze, więc w większości przypadków można znaleźć uszczelniacze na bazie chemicznej.

2. Uszczelniacze na bazie chemicznej

Drugi typ uszczelniaczy AC, zawierający związek chemiczny, jest obecnie bardziej powszechny na rynku. Występują one pod różnymi nazwami i markami, ale ich cel jest taki sam. Ich zadaniem jest uszczelnienie wycieku, aby czynnik chłodniczy nie mógł się wydostać.

Te uszczelnienia na bazie związków chemicznych wydają się bezpieczniejsze od pierwszego typu, ponieważ nie blokują one tak naprawdę nieszczelności, lecz tworzą na niej szczelną warstwę, która zapobiega wydostawaniu się gazu.

Te związki na bazie chemicznej mogą być dostarczane w jednej butelce, jak to już omówiliśmy, lub w dwóch butelkach, gdzie uszczelniacz i kondycjoner znajdują się w oddzielnych pojemnikach.

Autor

Redakcja

autokosmetykaopinie.pl