Nissan pomaga dostarczyć 100 000 osłon twarzy NHS tygodniowo

 

Nissan, samochodowy gigant, wykorzystuje swój ogromny zakład w Sunderland, aby pomóc w projekcie dostarczenia 100 000 przyłbic ochronnych dla pracowników NHS walczących z koronawirusem.

Zespół wolontariuszy utworzył linię przetwarzania części w obszarze montażu końcowego, aby posortować tysiące pojedynczych części przyłbic i zapakować je w zestawy po 125 sztuk do wysyłki bezpośrednio do pracowników Państwowej Służby Zdrowia.

Ponad 77 000 przyłbic opuści zakład do końca tego tygodnia, a od przyszłego tygodnia każdego tygodnia będzie rozprowadzanych do 100 000 sztuk.

W pierwszej fazie projektu, zespół odebrał setki pudełek z częściami przyłbic od wolontariuszy z całego kraju, którzy używali swoich drukarek 3D do produkcji środków ochrony indywidualnej.

Projekt został zainspirowany przez czterech braci, z których dwaj - Anthony i Chris Grilli - są inżynierami pracującymi w Centrum Technicznym Nissana w Cranfield, Bedfordshire. Początkowo produkcję rozpoczęto dzięki wsparciu crowdfundingowemu, wykorzystując banki drukarek 3D w domach Grillich.

"Mieliśmy możliwość wsparcia krajowych wysiłków na rzecz produkcji większej ilości środków ochrony indywidualnej dla pracowników służby zdrowia pierwszej linii i po prostu musieliśmy pomóc" - powiedział Anthony Grilli.

"Szybko zmobilizowaliśmy się do produkcji części przy użyciu naszych możliwości drukowania 3D w domu i jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy przekazali darowizny za pośrednictwem naszej strony crowdfundingowej, aby pomóc nam w realizacji tego przedsięwzięcia".

Nissan zapewnił fundusze na narzędzie do formowania wtryskowego, które zwiększa liczbę produkowanych części, które są obecnie pozyskiwane od firm w Lancashire, Coventry i Gateshead. Formowanie wtryskowe zapewnia szybszy sposób produkcji potrzebnych części z tworzyw sztucznych i pozwoliło na zwiększenie wolumenu.

Przyłbice składają się z trzech pojedynczych części: elastycznej opaski, ramki i przezroczystej przyłbicy. Części te są wysyłane do Nissana w celu zapakowania i dostarczenia w formie gotowej do montażu do centrum zaopatrzenia NHS. Przyłbice są wysyłane w tym formacie na prośbę NHS, aby zminimalizować ryzyko uszkodzenia podczas transportu i zapewnić jednorazową wysyłkę maksymalnej ilości produktów.

Wszyscy czterej bracia Grilli kontynuują drukowanie 3D przyłbic twarzy w domu i dostarczają je do lokalnych ośrodków opieki i hospicjów.

Adam Pennick, dyrektor ds. produkcji w firmie Nissan, powiedział: "To wspaniałe, że możemy odegrać naszą rolę w pomocy w dostarczaniu tych przyłbic do NHS. Nasi pracownicy są ekspertami w dziedzinie logistyki stojącej za efektywnym łańcuchem dostaw i z pewnością nie brakowało nam ochotników do tego projektu." 

Więcej na: http://orlenwir.pl

Autor

Redakcja

autokosmetykaopinie.pl