Jak przygotować samochód do długiej podróży

Jak przygotować samochód do długiej podróży

Przygotowanie samochodu do długiej podróży jest konieczne, aby przygotować go prawidłowo. Nawet jeśli samochód był używany przez kilka lat bez uszkodzeń w miejskich slumsach, nie oznacza to, że nie zawiedzie podczas długiej podróży.

Dużo zależy od właściciela samochodu. Jeśli właściciel samochodu utrzymuje go w dobrym stanie technicznym i wykonuje okresowe przeglądy samochodu, wystarczy napompować koła, sprawdzić płyny i urządzenia świetlne, aby samochód był gotowy. Ale jeśli kierowca prowadzi samochód do momentu, w którym coś się zepsuje, prawdopodobieństwo awarii podczas długiej podróży wzrasta wielokrotnie. Dlatego przed podróżą należy przeprowadzić kompleksową kontrolę pojazdu. Przede wszystkim sprawdzane są wszystkie światła: reflektory, światła tylne, kierunkowskazy.

Ważne jest, aby sprawdzić wszystkie materiały eksploatacyjne:

  • pasek rozrządu,
  • filtry,
  • klocki hamulcowe.

Podczas podróży pamiętaj o zapasie paliwa, oleju i wody, bo inaczej może się coś stać. Warto również zwrócić uwagę na układ jezdny pojazdu. Konieczna jest ocena stanu opon: czy nie ma nacięć lub spęcznień. Prawdopodobnie konieczne jest udanie się do stacji obsługi i przeprowadzenie wyważania kół. Warto również ocenić stan przewodów hamulcowych i końcówek drążków kierowniczych. W razie potrzeby należy je wymienić. Nie jest konieczne zwracanie uwagi na silnik. Dla jego diagnostyki należy zwrócić się do wyspecjalizowanych centrów opieki nad samochodami do profesjonalistów. Na tego typu diagnostyce nie ma co oszczędzać. Samochód jest całkowicie sprawdzony i gotowy do długiej podróży. Jednak na drodze mogą zdarzyć się różne awarie, które mogą wymagać różnych części zamiennych. W tym celu należy zabrać ze sobą niezbędny asortyment przedmiotów. To, co zabrać, zależy od tego, jak dobrze kierowca zna się na samochodach. Jeśli jest początkujący, nie ma sensu zabierać ze sobą bagażnika pełnego części zamiennych. Jeśli osoba rozumie samochody, nie jest zbyteczne, aby wziąć niezbędne narzędzia i minimum części zamiennych.

Na drogę należy zabrać: wodę, ręcznik, mapy, nawigator.

Nie wchodzi w skład apteczki pierwszej pomocy. Nie jest zbędne, aby wziąć te leki, które muszą być sprawdzone apteczki, jego kompletność. Wymagane jest wcześniejsze opracowanie trasy, obliczenie niezbędnej ilości paliwa. Konieczne jest również wzięcie pieniędzy na nieprzewidziane wydatki. Niezależnie od umiejętności kierowcy, zdarzają się sytuacje, w których gotówka jest koniecznością.

29.10.2020, 318 wyświetleń.

Autor

Redakcja

autokosmetykaopinie.pl